Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kierownik na medal

Fot. KPP w Suchej

Wielkim sukcesem Krzysztofa Błachuta z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zakończył się zorganizowany w Katowicach finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”. W kategorii kierowników rewirów nie miał sobie równych.

Trzydniowe „zawody” w których wzięło udział 51 policjantów składały się z czterech konkurencji. Krzysztofowi Błachutowi najlepiej poszło na strzelnicy, na której uzyskał najlepszy wynik ze wszystkich finalistów. Konkurencja została przeprowadzona w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Polegała na oddaniu w sumie ośmiu strzałów do dwóch tarcz. Na początku zadania trzeba było w ciągu 35 sekund przebiec 35 metrów, a następnie oddać strzały do tarcz oddalonych o 15 metrów. Najpierw w pozycji stojącej, a po wymianie magazynku w pozycji klęczącej. Drugi wynik uzyskał w analizie dokumentacji służbowej, polegającej na wskazaniu błędów formalnych i merytorycznych w wypełnionym dokumencie służbowym, a trzeci w teście wiedzy policyjnej sprawdzającym znajomość zagadnień dotyczących: profilaktyki społecznej i prewencji kryminalnej, zapobiegania przemocy w rodzinie, procedury „Niebieskie Karty”, broni palnej i środków przymusu bezpośredniego, komunikacji społecznej, kwalifikacji zdarzeń mających postać przestępstwa lub wykroczenia, udzielania pomocy i asysty organowi egzekucyjnemu, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, praw człowieka i etyki zawodowej.

Niewiele gorzej został oceniony za praktyczne udzielanie pierwszej pomocy. W efekcie po podliczeniu punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach okazało się, że kierownik rewiru dzielnicowych suskiej Komendy Powiatowej Policji został niekwestionowanym zwycięzcą. Jego znakomity wynik pomógł także triumfować ekipie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w kategorii drużynowej (wraz z Krzysztofem Gucwą z Gorlic i Bartoszem Chłondem z Krakowa). Niezwykle lubiany, ale też szanowany i podziwiany przez kolegów za ogrom posiadanej wiedzy Krzysztof Błachut pracuje w policji od 12 lat. Zanim 1 września 2018 roku został kierownikiem rewiru dzielnicowych był starszym dzielnicowym w zespole dzielnicowych makowskiego komisariatu.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
perelka Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
perelka
Gość
perelka

Nastepny super policjant a przestepcy ,zlodzieje hulaja po powiecie a tu nagrody, awanse.