Kierpce dla Kenijczyka

Kenijczyk Shedrack Kiptoo Kimaiyo triumfował w 12. Biegu o Breńskie Kierpce, który odbył się w niedzielę w Brennej.

Drugie miejsce zajął jego rodak Elisha Kiprotich Sawe. Na trzeciej pozycji uplasował się Daniel Dulski z Brennej, z czasem przebiegnięcia 15 km – 1:06:48,6.
Wśród kobiet dystans ponad piętnastu kilometrów najszybciej pokonała się Kenijka Mercy Chemutai.

W ramach imprezy odbyły się biegi dzieci i młodzieży pod nazwą “miniKierpce”. Tu na najwyższym stopniu podium stanęli Hanna Ptak z Siemianowic Śląskich, Blanka Wojtala z Brennej, Monika Kożdoń ze Skoczowa, Emma Kulig z Jaworza, Martyna Kowalewska z Żywca, Klaudia Jaworska z Brennej, Wojciech Kolonko ze Świętochłowic, Krzysztof Strach z Brennej, Rafał Gandzel z Chybia, Dawid Golasowski z Cieszyna, Antoni Śliwiński z Lipowej, Brunon Jasiulek z Górek Wielkich oraz Adam Macha z Goleszowa.