Porady i inspiracje

Kierunek Omiš – czego nie można przegapić?

Planując wakacje w słonecznej Chorwacji, popularnym kierunkiem wśród polskich turystów jest nadmorskie miasteczko Omiś. Jeśli kiedykolwiek byłeś w tamtejszych regionach Chorwacji, to z pewnością wiesz, dlaczego tak bardzo pokochali je turyści!

Omiś – dlaczego wybrać go na wakacje w Chorwacji?

Omiš, ukryte pomiędzy imponującymi górami a lazurowym Morzem Adriatyckim, to magiczne miasto, które kusi podróżników swoją niepowtarzalną atmosferą i niezliczonymi atrakcjami. Wśród największych atutów Omiša warto wymienić nie tylko malownicze krajobrazy, ale także bogatą historię, której ślady można odnaleźć w urokliwych zaułkach Starego Miasta. 

To tu, pośród kamiennych uliczek, spotykają się tradycja i nowoczesność, tworząc niepowtarzalny klimat. Będąc tuż nad brzegiem Adriatyku, Omiš zaskakuje swoim zróżnicowanym dziedzictwem kulturowym, reprezentowanym przez średniowieczne kościoły, malownicze mosty i pozostałości warownych murów.

Jednak to nie wszystko – Omiš to również raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Miasto leży u ujścia rzeki Cetiny, otoczonej malowniczymi wodospadami i skalistymi klifami. Ta niezwykła sceneria stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów ekstremalnych. Wakacje w Omišu to także niezapomniane chwile spędzone na urokliwych plażach. Czysty piasek i krystaliczna woda sprawiają, że codzienność blednie w porównaniu z urokiem tego miejsca.

Piasek w tym mieście jest prawdziwą okoliczną atrakcją. To jedno z nielicznych miejsc w Chorwacji, gdzie kamienne plaże zastąpił przyjemny i mięciutki piach.

Atrakcje i miejscówki w Omisiu

Oto kilka propozycji na aktywny wypoczynek w mieście:

  • Piesza Trasa Starigrad-Fortica – to szlak pieszy na szczyt pobliskiej góry. Stamtąd rozciąga się panorama na morze i całe miasto. Widać koryto rzeki i góry. To świetne miejsce na fanów sportowych wrażeń i pięknych widoków.
  • Stare Miasto – wchodząc w głąb miasteczka Omis, turyści mogą odkryć jego prawdziwe oblicze. Wystarczy zboczyć z głównej drogi, by poczuć stary klimat tego miejsca.
  • Atrakcje w rzece Cetina – wąwozy i klify Cetiny zrobią wrażenie na fanach pięknych widoków. Zwolennicy aktywności mogą skorzystać z oferty spływu rzeką.

To elementy, których nie możesz ominąć, planując w pięknych okolicznościach Omisia. Jeśli chcesz wykorzystać potencjał tego regionu w pełni, zachęcamy do stworzenia indywidualnego planu podróży. W sieci znajdziesz wiele inspiracji, które wykorzystasz i przetestujesz na własnej skórze.

Alternatywne kierunki dla zapalonych podróżników

Jeśli zasadniczo fascynują Cię miejscowości w nadmorskiej Chorwacji, będąc w okolicach Omisa, musisz rozważyć podróż do kilku innych popularnych i pobliskich miejscowości tego kraju. Poznaj te najpopularniejsze.

  1. Makarska – wakacyjna stolica Chorwacji. Miejsce pełne barów, klubów, restauracji i wodnych atrakcji.
  2. Dubrownik – historyczne miasto i plan zdjęciowy popularnego serialu Gra o Tron. Atrakcje w Dubrowniku zachwycą starszych i najmłodszych.
  3. Split – drugie co do wielkości i w dodatku nadmorskie miasto Chorwacji. Skrywa wiele historycznych tajemnic, które koniecznie warto poznać.

Planując chorwackie wakacje, koniecznie rozważ podróż w wielu kierunkach, by poznać wszystkie oblicza tamtejszej kultury, kuchni i natury. Wybierz kilka miejsc, które odwiedzisz przy okazji długo wyczekiwanego urlopu i zaplanuj niezapomniane wakacje już teraz!

google_news