Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

“Kierunek Podbabiogórze”

Promocja Podbabiogórza, jego walorów i atrakcji oraz dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego, na śląskim rynku turystycznym, była jednym z głównych celów projektu “Kierunek Podbabiogórze”

realizowanego przez powiat suski z Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020. W jego ramach m.in. przeprowadzone zostały akcje promocyjne podczas największych targów turystycznych odbywających się na Dolnym i Górnym Śląsku. Stoisko informacyjno-promocyjne powiatu pojawiło się kolejno na: Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 4-6 marca 2022 r., na Międzynarodowych Targach Turystyki GLOBalnie w Katowicach (18-20 marca 2022 r.), na Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę słońca” w Opolu (20-22 maja 2022 r.), i na koniec, na Targach Atrakcje Regionów, które odbyły się w dniach 10 – 12 czerwca 2022 r. w Parku Śląskim w Chorzowie.

Na przygotowanym specjalnie z myślą o tegorocznych targach turystycznych stoisku prezentowane były materiały promocyjne powiatu suskiego, w tym również wydane i opracowane w ramach projektu najnowsze publikacje: „Podbabiogórze – odpocznij jak lubisz” oraz „TOP 10 – największe atrakcje Podbabiogórza”. Dostępne były też materiały poszczególnych gmin z terenu powiatu, a także Babiogórskiego Parku Narodowego, jak również partnerskiej gminy słowackiej – Oravskiej Polhory.

Goście odwiedzający stoisko mogli degustować produkty regionalne, m.in. zawojskiego kołacza, oscypki i słowackie wyroby pana Matisa. Nie zabrakło też promocyjnych gadżetów projektowych. Zainteresowane osoby mogły także obejrzeć film o najciekawszych atrakcjach Podbabiogórza.

Podobne działania promocyjne podczas targów turystycznych były prowadzone przez starostwo już w latach ubiegłych, ale tym razem skoncentrowane zostały właśnie na Śląsku, jako obszarze o znacznym potencjale w zakresie rynku odbiorców ofert turystycznych, leżącym w stosunkowo niewielkim oddaleniu od Podbabiogórza. Wymienione powyżej targi odwiedziło wiele osób, możliwe było więc dotarcie z pożądanym przekazem do szerokiej grupy odbiorców, co przyczyniło się niewątpliwie do lepszej rozpoznawalności naszego regionu jako atrakcyjnej destynacji wycieczkowej i wypoczynkowej.

Jednym z bardziej wymiernych efektów kończącego się właśnie projektu “Kierunek Podbabiogórze” jest opracowana i uruchomiona w jego ramach strona internetowa – serwis turystyczny zawierający przydatne dla turystów informacje (m.in. opis atrakcji, walorów przyrodniczo-kulturowych, tras turystycznych, bazy noclegowej itp.). Na stronie publikowane są też treści multimedialne i będzie ona w miarę potrzeb aktualizowana i uzupełniana. Strona ta dostępna jest w języku polskim, słowackim i angielskim pod adresem: www.visit.powiatsuski.pl.

Część nakładów publikacji wydanych w ramach projektu w najbliższym czasie trafi do działających na terenie powiatu punktów informacji turystycznej.

Projekt realizowany jest w partnerstwie ze słowacką Orawską Polhorą w okresie 1.12.2021 – 30.06.2022 r. Jego planowany budżet wynosi 28328,86 €, z czego 85% stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 5% z budżetu państwa.

Projekt przygotował i realizuje Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
Polak
2 lat temu

Super. Tylko że z Bielska do Suchej Beskidzkiej nie ma czym dojechać!

woła o pomstę
woła o pomstę
2 lat temu
Reply to  Polak

W Suchej Beskidzkiej utworzyli wołowe centrum przesiadkowe, dojedzie się do każdego miejsca furą zaprzęgniętą w parę wypasionych wołów. Bielsko Biała nie jest najważniejsze, Sucha Beskidzka jest w woj. małopolskim.

Polak
Polak
2 lat temu

Tak politruku? To po co się wystawiają na Śląsku? Myślisz że ktoś do Zawoi będzie dymał przez Kraków? Wytrzeźwiej politruku!

do rzeczy
do rzeczy
2 lat temu
Reply to  Polak

Nawet mile nazywać się politrukiem, można gorzej.
Mowa jest o Suchej Beskidzkiej i powiecie suskim, nie ma mowy o Zawoi a także związku z Bielsko Białą. Projekt jest szerszy i wystawy we Wrocławiu, Opolu… – politruk czyta ze zrozumieniem.

do rzeczy
do rzeczy
2 lat temu
Reply to  Polak

Projekt jest Polska-Słowacja o charakterze transgranicznym, mogą wystawiać się i w miasteczkach Orawy. Jeśli Babia Góra w nazwie, a dokładniej “Kierunek Podbabiogórze”, nie znaczy, że musi być Zawoja – pas przygraniczny – tak rozumie politruk.