Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

“Kierunek Podbabiogórze”

Promocja Podbabiogórza, jego walorów i atrakcji oraz dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego, na śląskim rynku turystycznym, była jednym z głównych celów projektu “Kierunek Podbabiogórze”

realizowanego przez powiat suski z Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020. W jego ramach m.in. przeprowadzone zostały akcje promocyjne podczas największych targów turystycznych odbywających się na Dolnym i Górnym Śląsku. Stoisko informacyjno-promocyjne powiatu pojawiło się kolejno na: Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 4-6 marca 2022 r., na Międzynarodowych Targach Turystyki GLOBalnie w Katowicach (18-20 marca 2022 r.), na Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę słońca” w Opolu (20-22 maja 2022 r.), i na koniec, na Targach Atrakcje Regionów, które odbyły się w dniach 10 – 12 czerwca 2022 r. w Parku Śląskim w Chorzowie.

Na przygotowanym specjalnie z myślą o tegorocznych targach turystycznych stoisku prezentowane były materiały promocyjne powiatu suskiego, w tym również wydane i opracowane w ramach projektu najnowsze publikacje: „Podbabiogórze – odpocznij jak lubisz” oraz „TOP 10 – największe atrakcje Podbabiogórza”. Dostępne były też materiały poszczególnych gmin z terenu powiatu, a także Babiogórskiego Parku Narodowego, jak również partnerskiej gminy słowackiej – Oravskiej Polhory.

Goście odwiedzający stoisko mogli degustować produkty regionalne, m.in. zawojskiego kołacza, oscypki i słowackie wyroby pana Matisa. Nie zabrakło też promocyjnych gadżetów projektowych. Zainteresowane osoby mogły także obejrzeć film o najciekawszych atrakcjach Podbabiogórza.

Podobne działania promocyjne podczas targów turystycznych były prowadzone przez starostwo już w latach ubiegłych, ale tym razem skoncentrowane zostały właśnie na Śląsku, jako obszarze o znacznym potencjale w zakresie rynku odbiorców ofert turystycznych, leżącym w stosunkowo niewielkim oddaleniu od Podbabiogórza. Wymienione powyżej targi odwiedziło wiele osób, możliwe było więc dotarcie z pożądanym przekazem do szerokiej grupy odbiorców, co przyczyniło się niewątpliwie do lepszej rozpoznawalności naszego regionu jako atrakcyjnej destynacji wycieczkowej i wypoczynkowej.

Jednym z bardziej wymiernych efektów kończącego się właśnie projektu “Kierunek Podbabiogórze” jest opracowana i uruchomiona w jego ramach strona internetowa – serwis turystyczny zawierający przydatne dla turystów informacje (m.in. opis atrakcji, walorów przyrodniczo-kulturowych, tras turystycznych, bazy noclegowej itp.). Na stronie publikowane są też treści multimedialne i będzie ona w miarę potrzeb aktualizowana i uzupełniana. Strona ta dostępna jest w języku polskim, słowackim i angielskim pod adresem: www.visit.powiatsuski.pl.

Część nakładów publikacji wydanych w ramach projektu w najbliższym czasie trafi do działających na terenie powiatu punktów informacji turystycznej.

Projekt realizowany jest w partnerstwie ze słowacką Orawską Polhorą w okresie 1.12.2021 – 30.06.2022 r. Jego planowany budżet wynosi 28328,86 €, z czego 85% stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 5% z budżetu państwa.

Projekt przygotował i realizuje Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
Polak
2 dni temu

Super. Tylko że z Bielska do Suchej Beskidzkiej nie ma czym dojechać!

woła o pomstę
woła o pomstę
2 dni temu
Reply to  Polak

W Suchej Beskidzkiej utworzyli wołowe centrum przesiadkowe, dojedzie się do każdego miejsca furą zaprzęgniętą w parę wypasionych wołów. Bielsko Biała nie jest najważniejsze, Sucha Beskidzka jest w woj. małopolskim.

Polak
Polak
19 godzin temu

Tak politruku? To po co się wystawiają na Śląsku? Myślisz że ktoś do Zawoi będzie dymał przez Kraków? Wytrzeźwiej politruku!

do rzeczy
do rzeczy
18 godzin temu
Reply to  Polak

Nawet mile nazywać się politrukiem, można gorzej.
Mowa jest o Suchej Beskidzkiej i powiecie suskim, nie ma mowy o Zawoi a także związku z Bielsko Białą. Projekt jest szerszy i wystawy we Wrocławiu, Opolu… – politruk czyta ze zrozumieniem.

do rzeczy
do rzeczy
16 godzin temu
Reply to  Polak

Projekt jest Polska-Słowacja o charakterze transgranicznym, mogą wystawiać się i w miasteczkach Orawy. Jeśli Babia Góra w nazwie, a dokładniej “Kierunek Podbabiogórze”, nie znaczy, że musi być Zawoja – pas przygraniczny – tak rozumie politruk.