Na sygnale

Kilkadziesiąt kolizji i kierowcy na “podwójnym gazie”. To bilans majówki w naszym regionie

Fot. KPP Oświęcim

Długi majowy weekend za nami. Na drogach było w miarę spokojnie. W naszym regionie nie doszło do wypadków drogowych. Odnotowano natomiast kilkadziesiąt kolizji. Mundurowi zatrzymali ponadto pięciu kierowców na “podwójnym gazie”.

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji.

– Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach – komentuje Roman Szybiak, oficer prasowy bielskiej komendy.

W czasie majowego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego nie doszło do ani jednego wypadku drogowego, odnotowano natomiast 43 kolizje drogowe, a stróże prawa zatrzymali 5 kierowców w stanie nietrzeźwości.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Primum non bobere
Primum non bobere
3 miesięcy temu

Po pierwsze,,,,