Sport Żywiec

Kinga Szemik przenosi się z ligi francuskiej do angielskiej!

Kinga Szemik. Fot. West Ham United Women

Pochodząca z Pietrzykowic 27-letnia reprezentacyjna bramkarka Kinga Szemik została zawodniczką kobiecego klubu piłkarskiego West Ham United Londyn.

Swoje pierwsze piłkarskie kroki Kinga Szemik stawiałą w Borach Pietrzykowicach (2008 – 2011). Potem grała w kobiecym Mitechu Żywiec (2011 – 2016). Następnie trafiła do Texas Rio Grande Valley w Stanach Zjednoczonych (2016 – 2019). Cztery lata temu przeniosła się do Francji grając najpierw w drugiej lidze w FC Nantes, aby w 2022 roku trafić do najwyższej klasy rozgrywkowej (Division 1 Féminine ) do ekipy Stade de Reims. W minionym sezonie 2023/2024 zagrała w 24 spotkaniach ligowych (w 8 zachowała czyste konto) zajmując ze swoim klubem czwarte miejsce.

Teraz przenosi się do ligi angielskiej i przez trzy lata będzie reprezentować West Ham United Londyn. To drużyna grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej (Super League), która w minionym sezonie zajęła przedostatnie miejsce w tabeli unikające degradacji do niższej ligi.

Dodajmy, że Kinga Szemik to bramkarka, która regularnie powoływana jest do reprezentacji Polski, a na swoim koncie ma 17 występów w kadrze.

Fot. West Ham United Women

Fot. West Ham United Women

google_news