Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kitesurfing dla początkujących – jaki sprzęt kitesurfingowy wybrać?

Początkujące osoby w wielu sportach mają ułatwione zadanie – czasem wystarczy nam 5 minut w sklepie by uzyskać właściwą poradę i wybrać model przeznaczony do naszych potrzeb. Wiele sportów nie jest zbyt skomplikowanych i ich uprawianie ogranicza się do jednego twardego sprzętu, dodatkowe akcesoria czy specjalistyczną odzież możemy jednak dobierać w późniejszym czasie. Sprzęt kitesurfingowy jednak należy do tych znacznie bardziej skomplikowanych i składających się z wielu elementów, które pokrótce przedstawimy Wam w tym artykule.

W pierwszej kolejności zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Kitesurfing nie należy do łatwych dziedzin, a tym bardziej do takich, które jesteśmy w stanie w pełni opanować samodzielnie. Pierwsze kroki w tym sporcie najlepiej wykonywać pod okiem doświadczonego instruktora, który wytłumaczy nam jak wykonywać poszczególne ruchy, a także nauczy nas odpowiednich reakcji na rozmaite warunki, z jakimi możemy się spotkać na wodzie. Zawsze musimy mieć w głowie to, że mamy do czynienia z nieprzewidywalnym żywiołem i nie powinniśmy bezrefleksyjnie wskakiwać na deskę bez żadnego przygotowania i nauki. Sprzęt kitesurfingowy, markowy i nawet ten najdroższy nie będzie w stanie nas uratować w kryzysowej sytuacji.

Dodatkową zaletą skorzystania ze szkółki jest możliwość przetestowania różnych rozmiarów i rodzajów sprzętu kitesurfingowego. Dzięki temu będziemy mogli podczas wizyty w sklepie już w dużej mierze określić nasze wymagania i oczekiwania wobec produktów, które chcemy kupić, a także poznamy lepiej samych siebie i preferowany przez nas styl pływania.

Sprzęt kitesurfingowy – poszczególne elementy

Sprzęt kitesurfingowy damski i sprzęt kitesurfingowy męski nie różnią się znacznie od siebie – tak naprawdę ważne dla nas są wzrost i waga użytkownika. W kategorii twardego sprzętu jedyne co dopasowujemy anatomicznie to trapezy kitesurfingowe, które muszą nas odpowiednio objąć i dopasować się do naszych bioder lub talii. Jeżeli więc znamy już nasze preferencje, a także mniej więcej jesteśmy w stanie określić na jakim sprzęcie pływało nam się najlepiej, jesteśmy gotowi na wizytę w profesjonalnym sklepie. Sprzęt kitesurfingowy Warszawa i sprzęt kitesurfingowy Gdańsk możemy znaleźć w sklepach SurfShop, w których pracują doświadczeni doradcy, którzy chętnie pomogą nam dobrać każdy element wyposażenia. Sprzęt kitesurfingowy online możemy również kupić korzystając z oferty tej samej firmy – dzięki temu skorzystamy z najlepszej oferty markowych produktów.

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

Co więc będzie nam potrzebne? Podstawy zna praktycznie każdy – jest to deska kitesurfingowa oraz latawce. Tych drugich dla jakiegokolwiek komfortu powinno być minimum dwa, jeden mniejszy, drugi większy. Dzięki temu możemy pływać w zróżnicowanych warunkach i nie będziemy musieli dokonywać tak wielu kompromisów. Bardziej optymalną wersją będą trzy latawce, jednak jeżeli chcemy faktycznie komfortowo pływać w każdych warunkach, to musimy liczyć się z koniecznością zakupu aż czterech latawców. Zestaw możemy oczywiście uzupełniać z czasem i postępem naszych umiejętności. Kolejne elementy wyposażenia, choć drobniejsze, to równie ważne. Bar kitesurfingowy najlepiej gdy jest tej samej firmy, co nasze latawce – dzięki temu mamy znacznie większą szansę, że będzie on z nimi kompatybilny. Należy tu pamiętać, że jego szerokość dobieramy pod względem rozmiaru latawca. Do baru podłączamy się przy pomocy trapezu, który jak już wspomnieliśmy dobieramy anatomicznie. W nieco chłodniejsze pory roku nasz sprzęt kitesurfingowy powinien zawierać również odpowiednią odzież, gdyż wylądowanie w lodowato zimnej wodzie bez pianki może nas ekspresowo zmrozić i doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

Sprzęt kitesurfingowy możemy obecnie z łatwością kupić w wielu miejscach. Sport ten, wydawałoby się zapomniany, każdego roku zdobywa nowych miłośników. Warto więc przekonać się na własnej skórze i nauczyć się pływać pod okiem instruktora, by własny sprzęt kitesurfingowy przyniósł nam maksymalną frajdę w bezpiecznych warunkach.

Zainteresowany sprzętem na wind i kitesurfing? Kup online na -> SurfShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Chałupy, ul. Kasperska 4
Chałupy, ul. Kasperska 4a (Polaris)
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38 b

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments