Wydarzenia Cieszyn

Kładka w Górkach Wielkich z poślizgiem. Gmina zerwała umowę z wykonawcą

Fot. UG Brenna

Kładka nad Wisłą w ciągu ul. Spokojnej w Górkach Wielkich miała być gotowa już 30 czerwca. Poślizg jednak w pracach jest ogromny. Przewidywany termin przywrócenia przeprawy to kwiecień 2023 roku.

Wszystko z powodu odstąpienia przez gminę Brenna od umowy z wykonawcą projektu „Rowerem przez Beskidy, Etap I”. W jej ramach miała być przebudowana kładka nad rzeką Wisła w ciągu ul. Spokojnej w Górkach Wielkich. Po inwestycji, która miała zakończyć się 30 czerwca, przeprawa miał mieć szerokość 3 m.

– “Jednakże z uwagi na opóźnienia po stronie wykonawcy w przygotowaniu dokumentacji technicznej i uzyskaniu pozwoleń na budowę, nie było możliwości zakończenia całej inwestycji w terminie określonym w umowie, tj. do 30 września 2022 r. Do wskazanego terminu nie udało się wykonawcy uzyskać pozwoleń na budowę dla pozostałego zakresu do wykonania – przebudowy drogi technologicznej na lewym brzegu rzeki Wisła, przebudowy odcinka ul. Spokojnej i budowy Miejsca Obsługi Rowerzystów” – wyjaśnia Urząd Gminy Brenna. W związku z tym, że prace projektowe i roboty budowlane mocno się opóźniały podjęto decyzję o odstąpieniu umowy z winy wykonawcy.  – “Z uwagi na zaistniały spór w miesiącach październik i listopad podejmowano próby rozliczenia umowy, co uniemożliwiło ogłoszenie nowego przetargu na dokończenie prac w ramach wspomnianego projektu. Końcem listopada Gmina odzyskała istniejącą konstrukcję kładki (zdemontowaną do konserwacji) i w najbliższym czasie planuje wyłonienie nowego wykonawcy dla dokończenia tego zadania” – informuje Urząd Gminy Brenna.

Niestety, przewidywany termin przywrócenie przeprawy nad rzeką Wisła w ciągu ul. Spokojnej to kwiecień 2023 r.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec Górek
Mieszkaniec Górek
1 rok temu

Tutaj nigdy nie było gospodarza …tu zawsze gościło dziadostwo i oporne myślenie.
Ale wodzowie z Brennej mają to w nosie , że mieszkańcy odcięci są od skoczowa i chcąc dostać sie do pracy muszą nadrobić kilka kilometrów wiecej po nieodśnieżonych dróżkach …
Żenada …

komisje są?
komisje są?
1 rok temu

Co na to radni gminni jako organ kontrolny?

Mieszkaniec Górek
Mieszkaniec Górek
1 rok temu
Reply to  komisje są?

….cieszą się ze mają posadki i dodatkowe wpływy i krótko mówiąc ….milczą

?
?
1 rok temu

Kto da gwarancję za to co zrobił poprzedni wykonawca?

mocno wątpliwe
mocno wątpliwe
1 rok temu

Przewidywany termin to kwiecień 2023 – nie ma szans jeśli gmina dopiero przystępuje do wyłonienia nowego wykonawcy.

oj Brenna
oj Brenna
1 rok temu

Nie rozumiem, co uzyskano szybciej? A przecież będzie drożej.