Cieszyn Kultura i rozrywka

Kluby Seniora w gminie Strumień wystartowały

Fot. UM Strumień

Na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu uroczyście zainaugurowano działalność gminnych Klubów Seniora skierowaną do kobiet powyżej 60 roku życia i mężczyzn powyżej 65 roku życia.

Mieszkańcy będą mogli spotykać się w Bąkowie, Drogomyślu, Pruchnej i Strumieniu. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z harmonogramem dwa razy w tygodniu. I tak dla seniorów przygotowano m.in. porady psychologiczne, prawne, dietetyczne, edukację prozdrowotną, aktywizację fizyczną, a także szereg działań edukacyjnych m.in. aktywizację cyfrową seniorów. Ponadto członkowie skorzystają z wyjazdów rekreacyjno – kulturalnych. Osoby, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w zajęciach w czasie naboru, nie kryły radości.

– Kluby Seniora to kolejna po Ogólnopolskiej Karcie Seniora inicjatywa skierowana dla osób starszych w naszej gminie. Harmonogramy zajęć w poszczególnych miejscowościach wyglądają naprawdę ciekawie i dostosowane są do potrzeb seniorów. Spotkania w Klubach oprócz integracji mają za zadanie pomagać i motywować do bycia aktywnym. Cieszę się, że dzięki pozyskanym środkom możemy wesprzeć naszych mieszkańców i zwiększyć ich udział w aktywnych formach spędzania czasu wolnego – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Podczas uroczystości inaugurującej działalność klubu byli m.in. wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Anna Grygierek, przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesław Greń, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Mariola Florek, Dyrektor MGOK Bogusław Żydek. Zebranych gości powitała Danuta Kozieł, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będąca kierownikiem Klubu Seniora. Ponadto podczas uroczystej inauguracji seniorzy mogli poznać opiekunki klubu. Oficjalną część zakończył występ zespołu Duo Gitarowe braci Piotra i Jana Kudełków, który wykonał najpiękniejsze przeboje polskiej muzyki filmowej w autorskiej aranżacji na dwie gitary klasyczne.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
3 miesięcy temu

Panie i emeryci super ale ten w rozkroku rozpięta marynarka i ręce co to jest zrobił Wam porażkę .

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Jaka porażka, pokazuje serduszko.