Sport Żywiec

Kobiece Mitech II i Bory z przegranymi

Porażkami zakończyły swoje mecze piłkarki nożne Mitechu II Żywiec i Borów Pietrzykowice.

Grające w II lidze w grupie śląskiej futbolistki Mitechu II Żywiec w 17. kolejce podejmowały u siebie Bielawiankę Bielawę. Mecz rozpoczął się wręcz jak marzenie. W 12 min. prowadzenie dla żywczanek zdobyła  Wioletta Bierońska. Minutę później na 2:0 podwyższyła Weronika Smaza. Przed przerwą Bielawianka zmniejszyć rezultat porażki na 1:2. Niestety w drugiej odsłonie piłkarki z Bielawy mocno się rozstrzelały zdobywając aż 5 goli i tym samym wygrywając z Mitechem II 6:2. Po tym spotkaniu żywczanki zajmują w tabeli siódme miejsce mając w dorobku 23 punkty.

Z kolei występujące w III lidze w grupie śląskiej futbolistki Borów Pietrzykowice pojechały w 23. kolejce do Istebnej zmierzyć się z tamtejszą ekipą Gimnazjum, która znajduje się w szpicy tabeli. Spotkanie dziewczęta z Pietrzykowic rozpoczęły od prowadzenia w 7 minucie po bramce Agnieszki Spandel. Ale dwadzieścia minut później iście strzelecką kanonadę rozpoczęło Gimnazjum, które na przerwę schodziło z prowadzeniem aż 5:1. W drugiej połowie piłkarki Borów zdołały zdobyć dwie bramki – Weronika Żydek (59 min.) i ponownie Agnieszka Spandel (70 min.) zmniejszając ostatecznie rozmiary porażki na 3:5. Po tym meczu drużyn LKS Bory Pietrzykowice zajmuje w tabeli 13 miejsce mając na koncie 10 punktów.