Bielsko-Biała Na sygnale

Kobiernice: Mało mu było awantury w domu

Fot. KMP Bielsko-Biała

Mocno pijany 42-latek z powiatu bielskiego wszczął awanturę domową, a gdy z interwencją przyjechała policja, to mężczyzna znieważył mundurowych i naruszył ich nietykalność.

Wieczorem w niedzielę (24 października) dyżurny Komisariatu Policji w Kobiernicach odebrał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów przy ulicy Żywieckiej w Kobiernicach.

Według relacji zgłaszającej jej nietrzeźwy mąż po przyjściu do domu zaczął się awanturować i potrzebna była pomoc policji. Na miejsce skierowano mundurowych z komisariatu w w Kobiernicach. Po przybyciu na miejsce zastali zgłaszającą, która potwierdziła relację przekazaną wcześniej operatorowi numeru alarmowego. Mężczyzna od początku interwencji zachowywał się arogancko i lekceważąco w stosunku do policjantów. Konieczna była decyzja o doprowadzeniu go do izby wytrzeźwień. Krewki mieszkaniec zaczął wyzywać mundurowych wulgarnymi obelgami i się im odgrażać. Policjanci poinformowali mężczyznę, że popełnił przestępstwo znieważenia i zostanie zatrzymany. Wtedy, aby uniemożliwić policjantom zatrzymanie, zaczął się wyrywać, szarpać za mundur i wymachując rękami uderzać policjantów. Na miejsce dojechał patrol z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, który pomógł w obezwładnieniu i doprowadzeniu mężczyzny do komisariatu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem trafił do policyjnej izby zatrzymań – informuje bielska policja.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjantów. Za te przestępstwa może trafić do więzienia nawet na trzy lata.

google_news