Wydarzenia Bielsko-Biała

Kolarze sparaliżują miasto?

7 sierpnia do Bielska-Białej dotrą kolarze uczestniczący w 77. Tour de Pologne. W stolicy Podbeskidzia zorganizowane jest meta trzeciego etapu wyścigu. Będzie to wielkie sportowe święto, lecz jednocześnie oznacza gigantyczne problemy dla kierowców. W przeciwieństwie do roku ubiegłego, wyścig przejedzie przez samo centrum miasta, co oznaczać może kompletny paraliż komunikacyjny.

Jak informują organizatorzy ulice, po których przejeżdżać będą kolarze, zamknięte będą dla ruchu kołowego w praktyce przez większość dnia (przejazd peletonu przewidziany jest pomiędzy 14.30 a 16.30). I tak: ulice Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego i Jana Sobieskiego zostaną wyłączone z ruchu i parkowania od 14.20-16.20. Z kolei aleja Armii Krajowej od ronda z ulica Gościnną do ronda z ulicą Karbową od 5.00 do 20.00; zaś na odcinku od skrzyżowania z ulicą Boboli do ulicy Gościnnej 5.30- 16.30. Natomiast od 11.30-17.00 wyłączone z ruchu będą ulice – Gościnna, Karbowa i Kolista (od Karbowej do Gościnnej).

Policja i organizatorzy informują jednocześnie, że podany czas utrudnień może ulec zmianie. Natomiast całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około godzinę przed pojawieniem się pilota peletonu.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej, nie przygotowano tym razem strefy kibica, telebimów, trybun i wszystkiego, co zazwyczaj pojawia się na mecie wyścigu. Co więcej w okolicach mety służby będą pilnować, aby nie doszło do gromadzenia się ludzi. Czyli najlepiej oglądać wyścig w telewizji…

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja tam nic nie mam
Ja tam nic nie mam
3 lat temu

do legalnego ścigania się na rowerze lub biegania maratonów. Ale zapytam. Maseczki będą mieli założone?

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Nie, będą mieli założone rękawice bo jest także pod górę, szczególnie w przypadku biegania maratonu – tutaj już nie musi być pod górę aby nie zakładać maseczki.

Wacek
Wacek
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Nie ćpaj tyle bo robi ci się zwarcie pod tą pustą kopułą

Leon
Leon
3 lat temu

Nie jestem miłośnikiem paraliżowania miasta, bo ktoś chce się ścigać na rowerze lub biegać maratony – chyba, że nocą.