Co kilka lat warto przeprowadzić gruntowny remont w sypialni. Konieczne jest odmalowanie ścian, wymiana materaca na nowy a także zakup nowej kołdry i poduszek. Wszystko to wymaga sporo wysiłku, zwłaszcza kiedy użytkownikiem sypialni jest osoba cierpiąca z powodu alergii. W takim wypadku trzeba postarać się, aby wszystkie części posłania spełniały najwyższe standardy hipoalergiczne.
Na początek materac
Jednym z pierwszych elementów, na który warto zwrócić uwagę jest materac. Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele modeli antyalergicznych. Zanim jednak wybierzesz któryś z nich zwróć uwagę z czego jest wykonany. W przypadku alergików najlepiej sprawdzają się materace zrobione z pianki, które posiadają dodatkowo specjalną warstwę lateksową zabezpieczającą przed drobnoustrojami. Do tego warto zwrócić uwagę na to, aby pokrowiec uszyty był z hipoalergicznej tkaniny. W szerokim asortymencie Hilding Anders są materace, które posiadają zdejmowane pokrowce nadające się do prania nawet w 60 stopniach. Dzięki temu utrzymanie higienicznej czystości materaca nie sprawia większych trudności.
Kołdry antyalergiczne
Szukając idealnej kołdry, większość z nas kieruje wzrok na kołdry z wypełnieniem puchowym lub wełnianym. Niestety oba te wypełnienia należą do grupy najbardziej uczulających. Alergicy śpiąc pod takim okryciem mogą mieć problemy skórne ale także mogą pojawić się objawy ze strony układu oddechowego. Dlatego też w przypadku osób z alergią znacznie lepszym wyborem będzie kupienie kołdry z wypełnieniem syntetycznym obszytym tkaniną hipoalergiczną np. bawełnianą.
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kołdry antyalergicznej?
Decydując się na zakup kołdry antyalergicznej sprawdź jakie wypełnienie posiada. Najlepiej jeśli będzie to włókno syntetyczne np. silikonowe. Także tkanina, z której uszyta jest kołdra powinna być hipoalergiczna. Może to być tkanina syntetyczna lub naturalna – bawełniana. Kolejnym elementem bardzo ważnym jest sposób przeszycia kołdry. W przypadku syntetycznego wypełnienia zdarza się, że zbija się ono i przemieszcza. Jeśli kołdra jest pikowana a kieszenie z wypełnieniem są niewielkie wówczas problem nierównomiernego rozłożenia wypełnienia zostaje ograniczony do minimum. Ponieważ jednymi z najczęściej występującymi alergenów są kurz i roztocza, bardzo ważne jest, aby wybrana kołdra nadawała się do prania w jak najwyższej temperaturze. Możliwość prania kołdry w pralce znacznie ułatwia utrzymanie w czystości całego posłania. Poprawia też komfort snu osobie z alergią na kurz czy roztocza.
Przeglądając w sklepie kołdry antyalergiczne dokładnie sprawdź materiały z jakich zostały wykonane. Następnie zwróć uwagę na sposób przeszycia oraz na to czy wypełnienie jest równomiernie rozmieszczone. Na koniec dowiedz się czy kołdra nadaje się do prania w pralce czy też konieczne jest odwiedzanie pralni chemicznej co kilka miesięcy.
Też mam alergię, ale kołdry antyalergicznej nie kupowałam jeszcze. Za to mam roombe z filtrami i oczyszczacz powietrza. Od kiedy mam te dwa urządzenia w domu nie muszę brać tabletek od alergii, chyba że wychodzę gdzieś z domu to wtedy niestety muszę.
Ja spałem pod taką kołdrą u córki i wszystkim polecam, sam sobie taką kupie niedługo. Tak samo warto popatrzec na materace hilding bo moim zdaniem zmieniaja jakosc snu na lepsza