Wydarzenia Cieszyn

Kolej coraz popularniejsza. Dlatego będą dodatkowe połączenia do Wisły

Kolejowa trasa z Katowic do Wisły Głębce należy do najpopularniejszych w województwie śląskim. Fot. Witold Kożdoń

Przed kolejnym długim weekendem, 29 maja – 2 czerwca, Koleje Śląskie zaplanowały dodatkowe połączenia do Wisły. Na tory wyjedzie też Velo Cug, czyli pociąg z 36 miejscami na rowery. Wszystko dlatego, że kolejowa trasa pod Baranią Górę bije rekordy popularności.

Pierwsza dodatkowa para pociągów będzie kursować na trasie Katowice – Wisła (Katowice godz. 7:14 – Wisła godz. 9:24. Powrót: Wisła 19:34 – Katowice 21:19). Wzmocniona zostanie ponadto komunikacja do tego beskidzkiego kurortu z Rybnika (Wisła 9:42 – Rybnik 11:08. Powrót: Rybnik 11:54 – Wisła 13:21).

Jak informują Koleje Śląskie, na tory wyjedzie również Velo Cug. Pociąg z 36 miejscami na rowery powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowic z Wisłą Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz. Pasażerowie łatwo znajdą wszystkie połączenia obsługiwane przez Velo Cug w liniowym rozkładzie na stronie internetowej Kolei Śląskich www.kolejeslaskie.pl w zakładce „Rozkład Jazdy”.

Pierwszy długi majowy weekend pokazał, że turyści coraz częściej wybierają kolej jako środek transportu. Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez pasażerów Kolei Śląskich były linie Częstochowa – Gliwice, Katowice – Zwardoń oraz Katowice – Wisła. Od środy, 1 maja do niedzieli, 5 maja z relacji Częstochowa – Gliwice skorzystało ponad 30 tys. osób. Kierunek z Katowic do Zwardonia wybrało prawie 28 tys. pasażerów, natomiast do Wisły ze stolicy województwa śląskiego podróżowało ponad 14 tys. osób.

google_news