Bielsko-Biała Sport

Kolejka na Skrzyczne. Wizualizacja dolnego peronu

Trwa modernizacja pierwszego odcinka kolejki na Skrzyczne, wiodącego z centrum Szczyrku na Halę Jaworzynę. Szczyrkowski Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich udostępnił wizualizację, pokazującą jak po modernizacji będzie wyglądała dolna stacja wyciągu (foto obok i poniżej).

Sezon zimowy w ośrodku narciarskim na Skrzycznem należącym do COS zakończył się 26 marca. Modernizacja ruszyła pełną parą niedługo po tym. Prace zaczęły się od demontażu starej, dwuosobowej kolei krzesełkowej wraz z peronami stacji dolnej i górnej. W najbliższych tygodniach mają zostać wykonane – między innymi – fundamenty pod obie stacje i podpory na trasie kolei. W planach są także przebudowa budynku obsługi stacji wraz z zapleczem socjalnym i niezbędnymi instalacjami, a także budowa magazynu krzesełek, linii kablowych oraz stacji trafo z rozdzielniami elektrycznymi.

Górny odcinek kolejki – z Jaworzyny na szczyt Skrzycznego – ruszy po trwającym aktualnie obowiązkowym przeglądzie technicznym. Do dyspozycji turystów będzie pozostawać w każdy weekend maja i czerwca, a od 1 lipca codziennie – przez całe wakacje.

Fot. FB COS OPO Szczyrk

google_news