Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Nowe przypadki w Bielsku oraz powiatach cieszyńskim i żywieckim. Kolejna fala zakażeń w woj. śląskim

W województwie śląskim potwierdzono kolejnych 81 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym sześć w naszym regionie.

Zakaziła się starsza mieszkanka Bielska-Białej. Dodatni wynik ma także dwoje mieszkańców Żywca – kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna. W powiecie żywieckim zakaziły się też trzy inne osoby – dwie starsze kobiety i mężczyzna.

Dzisiaj tuż po 10.00 ukazały się kolejne raporty dotyczące sytuacji epidemiologicznej za ostatnią dobę. W dalszym ciągu w skali kraju najwięcej nowych przypadków zakażenia jest w województwie śląskim.

Powiadomiono o 81 nowych zakażeniach. Na szczęście nie odnotowano zgonów.

W ciągu doby w województwie zbadano 1 619 próbek.

Aktualizacja

Tuż przed 18.00 ŚUW poinformował o kolejnych zakażeniach. Koronawirusa potwierdzono u trzech mieszkańców powiatu żywieckiego – dwóch mężczyzn w sile i w średnim wieku oraz kobiety w średnim wieku. Zakazili się też mieszkańcy Żywca – mężczyzna i kobieta w sile wieku. Co więcej, badanie wykazało wirusa aż u 11 mieszkańców powiatu cieszyńskiego – najmłodszy ma 29, a najstarszy 51 lat.

 

google_news
52 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dorota
dorota
4 lat temu

No dobra duzo winy tez ludzi np.jadac dzisiaj przez wilkowice to tam wolna amerykanka stada ludzi chodzi bez maseczek pod zabka gromady wlacznie z obsluga pod sklklepu bez maseczek gdzie te kontrole policji i strazy gminnej .aha wolna niedziela!!!!

Ola
Ola
4 lat temu

JANIE SAM JESTEŚ NIERETOWNY. CZYM MAJA OGRZEWAĆ MIESZKANIA LUDZIE GDY WSZYSTKIE NOWINKI SĄ TAK DROGIE I PRZECIĘTNEGO KOWALSKIEGO NA NIC NIE STAĆ JAKIE MASZ PROGRAMY NA ŻYWIECCZYŹNIE NicNic urzędnicy nie dbają o rozwój naszego regionu a ty piszesz o pracy Górnika zjedz 1 raz na dół i tylko postój tam 1 godzinę w wtedy porozmawiamy jestem konieta która pisała pracę dyplomową z górnictwa więc wiem co piszę zastanów się dwa razy zanim coś napiszeszi popatrz na ekologię w krajach 3 świata tam dopiero jest zanieczyszczone środowisko tam spala się tysiące elektroniki aby pozyskać dopad zlomowy A ty chcesz rodzinny przemysł… Czytaj więcej »

jan
jan
4 lat temu

Nierentowne kopalnie do których musi dopłacać całą Polską i górnicy dla których zarobki są ciągle małe.to zalała całego naszego kraju

Ert
Ert
4 lat temu

NA ŚLĄSKU MAMY JUŻ PRAWIE 22% ZAKAŻEŃ KRAJOWYCH. NADAL LEKCEWAŻCIE ZAKAZY I NAKAZY ZWIĄZANE Z WIRUSEM TO NIEDŁUGO BEDZIEMY MIEĆ TU DRUGIE WŁOCHY!!!!!

Civil
Civil
4 lat temu
Reply to  Ert

Dalej nakręcajcie tą piramidalną bzdurę – gdzie byliście gdy były zachorowania na grypę sezonową w Polsce ? 600 tyś w samym tylko lutym

Wer
Wer
4 lat temu

Jeśli komuś nie podoba się powyższy artykuł, niechaj go nie czyta. Ja za niego dziękuję, chcę wiedzieć jak wygląda sytuacja w moim rejonie.

Civil
Civil
4 lat temu
Reply to  Wer

No i jak wygląda?! Jakoś nie widać stosów trupów w wsiach i miastach

żywczanin
żywczanin
4 lat temu

Pandemiomaniacy dajcie spokój z tą propagandą i przestańcie oglądać tvp i tvn .dajcie innym normalnie żyć. Jazda na rowerze w masce chyba jakiś nowy sport.

Ert
Ert
4 lat temu
Reply to  żywczanin

Nie dziwi mnie teraz dlaczego w żywieckim macie tyle zakażeń, jeśli takie podejście macie do wirusa.

Civil
Civil
4 lat temu
Reply to  Ert

Ile zakażeń – człowieku miało to podobno zabijać tysiące miało być strasznie zaraźliwe – a jedyne jakie jest to nadmuchane – ciekawe czy jak wyeliminujemy tych wszystkich co im zrobiono badania wadliwymi testami to choć połowa się w statystykach ostanie , ponadto trzeba mieć choroby współistniejące żeby to było niebezpieczne dla życia (podobnie jak np. grypa) – niestety głupota jak widać wkoło nie jest taką chorobą współistniejącą – wyłącz tv radio i jak widać powyżej Internet i zacznij myśleć samodzielnie , nic się nie zmieniło od zeszłego roku za wyjątkiem tego że pod pozorem wyimaginowanej pandemii (who zmieniło definicję żeby… Czytaj więcej »

Civil
Civil
4 lat temu
Reply to  żywczanin

Nie sport a moda ?

Jacek
Jacek
4 lat temu

Dziś przejechałem na rowerze ze Skoczowa przez Ustroń do Wisły, tłumy ludzi na trasie z tego może 20 procent w maseczkach, nad brzegiem Wisły również całe skupiska grilujących osób bez masek, więc albo wszyscy albo nikt…co tu się dziwić, po prostu polskie cwaniactwo.

Civil
Civil
4 lat temu
Reply to  Jacek

A może zwyczajnie zdrowy rozsądek – kiedyś podobni do Ciebie mieli swoją organizację nazywała się ona ORMO

dorota
dorota
4 lat temu
Reply to  Jacek

To prawda co piszesz ..A gdzie te straszne kontrole co niby maly sprawdzac

Lekarz
Lekarz
4 lat temu

Nalot śląskiej szarańczy na Szczyrk. Pod Skrzycznem gigantyczna kolejka czekających na wyjazd na górę. Co najmniej 20% bez obowiązkowego zakrycia twarzy pokazuje głupolowate mordy . Policja ze Szczyrku zamiast karać to bydło nie wystawia nosa z komisariatu. Jutro napiszę na nich skargę do Ministra Kamińskiego.

Ech
Ech
4 lat temu
Reply to  Lekarz

Poziom hejtu w tym komentarzu po prostu przeraża. Z tego, co wiem województwo śląskie to też Szczyrk i Bielsko. Jak wam zabraknie dudków, to pierwsi będziecie Ślązaków prosić o przyjazd. Dramat. Zresztą to chyba na Podbeskidziu były pierwsze duże ogniska choroby. A do tego w lesie nie trzeba mieć masek, a rowerzyści na ścieżkach mają zwykle kaski fullface.

123
123
4 lat temu
Reply to  Ech

Nie popieram hejtu, to paskudna przypadłość. Jednak gwoli ognisk wirusa na Podbeskidziu – to pogranicze, tedy prowadzą główne trasy komunikacyjne m.in. z Włoch i Niemiec. Ludzie z całej Polski wracając z tych państw (gdzie szalała już epidia), po przekroczeniu granicy, zatrzymywali się np w Cieszynie na kawę w kawiarni lub by coś zjeść w restauracji i jeśli byli zakażeni (a wielu bylo) zarażali siedzących tam ludzi.
Dlatego bądźcie obiektywni, bo i jedno i drugie nie jest fair.

Rafał
Rafał
4 lat temu
Reply to  Ech

Jaki hejt to jest szczera prawda. A poczytaj sobie ile kasy idzie z tego Bielska dla was hanysów to wy z nas żyjecie.

Ted
Ted
4 lat temu
Reply to  Ech

Bielsko to Śląsk, Szczyrk miejscowość w województwie śląskim ?

Rafał
Rafał
4 lat temu
Reply to  Ted

Dawno powinni przywrócić nasze stare województwo.

Ala
Ala
4 lat temu
Reply to  Ted

Niestety, administracyjnie to prawda.

Konrad
Konrad
4 lat temu
Reply to  Ech

Teraz kiedy górnicy są skupiskiem zakażenia powinni ludzie mieszkający na śląski siedzieć u siebie .nie wiadomo ile osób zostało zarażonych , mieszkają oni w wielkich blokowiskach i teraz dopiero rozpocZnie się pandemia na Śląsku.Też mają tam parki ,rzeczki nie muszą tego roznosić po Ustroniu , Brennej ,Wiśle .

Mariusz
Mariusz
4 lat temu
Reply to  Lekarz

I Kamiński to w dupie będzie miał że napiszesz skargę ???

Katarzyna
Katarzyna
4 lat temu
Reply to  Mariusz

Czyli tam, gdzie wszyscy mają ciebie ci*** niedomyty.

Ewa
Ewa
4 lat temu
Reply to  Lekarz

I bardzo dobrze, powinni karać ludzi za brak maseczek. Faktycznie bardzo dużo ludzi to olewa i chodzi bez

Civil
Civil
4 lat temu
Reply to  Lekarz

Kolejny donosiciel!

dorota
dorota
4 lat temu
Reply to  Lekarz

I bardzo dobrze popieram

Renata
Renata
4 lat temu

Patrzcie tylko co się w Szczyrku dzieje, czarno od turystów bez masek. Chodzą w skupiskach. A tak było spokojnie?

Jan
Jan
4 lat temu

Znów najazd Hanysów na Beskidy. Patrzcie tylko na rejestracje samochodów. SK, SO, SG, SZ, SJ, SWD
Nowa fala zakażeń w woj. śląskim a ludzie sobie nic z tego. Zamknąć granice powiatów bielskiego, żywieckiego. I rozwożą zarazę …

Martyna
Martyna
4 lat temu
Reply to  Jan

Zauważ Janie, że część ludzi na takich rejestracjach tutaj mieszka, wynajmuje mieszkanie,a auto nie zawsze jest przerejstrowane

Noko
Noko
4 lat temu
Reply to  Jan

Jeruna chopie dupczysz fleki gdyby nie hanysy to byś szprotki hodował albo łowieczki dymał

Marta
Marta
4 lat temu
Reply to  Noko

Nie ćpaj przygłupie. Wszyscy wiedza ,że Śląsk to od dziesięcioleci rak niszczący polską gospodarkę.

Seba
Seba
4 lat temu
Reply to  Marta

Marto jakby nie Śląsk to byś w ziemiance mieszkała

Beata
Beata
4 lat temu
Reply to  Jan

Widze z okna to samo, ale nie tylko Slask ale takze ludzie z centralnej Polski…ktorzy musza gdzies musza spac.Slask to glownie z rowerami na sciezki.Spacerowicze w duzej mierze bez maseczek.Chyba na jesien bedziemy mieli koronowirusa forte.

Dorota
Dorota
4 lat temu
Reply to  Beata

Na jesień to dzięki tym maseczkom właśnie…

Mała
Mała
4 lat temu
Reply to  Dorota

No właśnie, będą ludzie chorować przez maseczki bo niby po co mielibyśmy je nosić skoro nas i przed nami nie chronią.

Wer
Wer
4 lat temu
Reply to  Mała

Do Mała
Kobieto nie opowiadaj bredni. Jeśli byłabyś chora, a jeszcze nie byłoby objawów, to w czasie mówienia, kaszlu czy kichania maseczka hamuje emisję wirusów i nie zarażasz ludzi w koło.
CI KTÓRZY NIE NOSZĄ MASECZEK WINNI IŚĆ DO PRACY NA ZAKAŹNY. TAM MOGĄ SIĘ WYKAZAĆ. JEŚLI WIRUS TO BUJDA, TO MOŻECIE WCHODZIĆ DO ZAKAŻONYCJ BEZ OCHRONY. BEDZIE SZYBCIEJ I TANIEJ. NAWET NIE WIECIE ILU TSKICH MĄDRALI PLACZE NA ZAKAŹNYM.
ZDROWIA ŻYCZĘ.

Mati
Mati
4 lat temu
Reply to  Jan

Jesteś tępym człowiekiem, jako hanys powiem Ci że zginolbys bez tych hanysow.

Czytenik
Czytenik
4 lat temu
Reply to  Mati

Przerost treści nad formą. Żeby też te hanysy za sobą umieli posprzątać. Bo się Wam wydaje, że przyjadą Pany z betonu do lasu, zapłacą za kawę i mogą wszystko. Szanujmy się nawzajem

Krzychu
Krzychu
4 lat temu
Reply to  Mati

A co ty niby jako hanys dajesz ludziom mieszkającym na Podbeskidziu??? Ja jak najbardziej mode życ bez hanysów …..i to i wiele lepiej.

Ech
Ech
4 lat temu
Reply to  Jan

Ręce opadają po takich komentarzach. Z tego, co pamiętam to w Ustroniu i Bestwinie były pierwsze duże ogniska zachorowań w regionie… Poza tym pamiętaj, że ludzie w waszym regionie żyją głównie z pieniędzy zostawionych przez jak to nazwaleś Hanysów

Frandz
Frandz
4 lat temu
Reply to  Ech

Ech, w Bestwinie byly duze skupiska zachorowan? Zejdz na ziemie. bo bladzisz. Szukaj w statysykach zanim znow cos palniesz glupio gosciu…

Frandz
Frandz
4 lat temu
Reply to  Ech

Doczytaj zanim znow palniesz, bo w Bestwinie tylko 2 przypadki zachorowan byly…

Ala
Ala
4 lat temu
Reply to  Ech

Blee,blee,blee…ludzie w waszym regionie…śmieszne,co za bogacz…

FRS
FRS
4 lat temu
Reply to  Jan

Przypominam że maseczki nić nie dają podobnie jak rękawice. Są tylko pretekstem do wystawienia mandatu.

Mała
Mała
4 lat temu
Reply to  FRS

No właśnie. A rekawiczki foliowe latają w powietrzu już drugi miesiąc

Mariusz
Mariusz
4 lat temu
Reply to  Jan

Pozamykajcie się ciekawe z czego będziecie dudki czerpać, przyjdzie Alladyn Jarosław Kaczor i Wam da.??? A jak nie potraficie zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo to samo za siebie mówi!!! Potraficie tylko w kościołach ręce wysoko trzymać, po sumie na piwo i przykopa. Nd, zaliczona, wiem bo pochodzę z tych rejonów, A kłamstwo chleb powszedni!!! Tfu!!!

Andrzej
Andrzej
4 lat temu
Reply to  Jan

Ty p******e jak ci dudków braknie to na Śląsku będziesz pierwszy

Rafał
Rafał
4 lat temu
Reply to  Andrzej

To siedz w tym betonie nikt Cie tu nie prosi.

Konrad
Konrad
4 lat temu
Reply to  Jan

Jestem tego samego zdania ,popieram

Zuza
Zuza
4 lat temu

Niech wiecej imbecyli wybiera się na zakupy do sklepów aby tylko wyjść. Wycieczki po mieście w góry, żałosne jeżeli nie potrzebujesz siedzi na dupie i tyle.

Mała
Mała
4 lat temu
Reply to  Zuza

A dlaczego mamy siedzieć na dupie?