Wydarzenia

Kolejna karetka dla Bielskiego Pogotowia

Foto: Mirosław Galczak

Bielskie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o nową karetkę. Środki finansowe na zakup ambulansu pochodzą z rezerwy celowej wojewody śląskiego.

To kolejna karetka, która w ostatnich dwóch latach przekazana została Stacji Pogotowia Ratunkowego Subregionu Południowego Województwa Śląskiego.

– Koszt zakupu ambulansu sanitarnego wyniósł 570 tysięcy. Główna część środków w wysokości 500 tys. zł pochodzi z budżetu państwa, 70 tysięcy to środki własne. Karetka będzie stacjonować w Wilkowicach. Wszystkie elementy wyposażenia karetki są nowe – składowe zakupu podsumował dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego Wojciech Waligóra, dziękując za wsparcie w uzyskaniu pieniędzy ministrowi Stanisławowi Szwedowi oraz wicewojewodzie śląskiemu Janowi Chrząszczowi.

To są miłe momenty kiedy można z budżetu państwa wspomóc tego typu inicjatywy. Cieszy mnie, że z jednej strony ratownicy medyczni będą mieli większy komfort pracy, a z drugiej – zwiększone zostało bezpieczeństwo pacjentów. Życzę ratownikom medycznym, by pracowało się im coraz lepiej – przekazując Bielskiemu Pogotowiu kluczyki do nowego pojazdu mówił minister Szwed.

– To jest druga karetka. Jest też już trzecia przeznaczona dla pediatrii. Czas działania był bardzo krótki. Otrzymaliśmy środki i trzeba było je natychmiast zadysponować. Wszystko jednak udało się na czas zorganizować – dodał starosta bielski Andrzej Płonka.

navigate_before
navigate_next

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments