Bielsko-Biała Sport

Kolejna młoda zawodniczka w BKS BOSTIK. To 18-letnia środkowa

Fot. SMS PZPS Szczyrk

Dominika Pierzchała ma 18 lat, 190 cm wzrostu i wielką karierę siatkarską przed sobą – tak reklamuje swój najnowszy nabytek bialski klub.

Przygodę ze sportem rozpoczynała od koszykówki, którą uprawiała trzy lata, ale potem była już siatkówka. Pierwsze siatkarskie kroki stawiała w MUKS Sari Żory. Kolejnym jej klubem był MKS Zorza Wodzisław Śląski. Talent młodej zawodniczki szybko został dostrzeżony przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. W Turnieju Nadziei Olimpijskich, w którym została wybrana najlepszą blokującą, wywalczyła bilet na siatkarski kamp, który odbył się w Szczyrku. Tam również wypadła świetnie, przez co mogła rozpocząć naukę i treningi w SMS PZPS Szczyrk. Równolegle reprezentowała również barwy Energi MKS SMS Kalisz, z którą sięgnęła po mistrzostwo Polski juniorek i kadetek w 2020 roku. W obu tych turniejach została wybrana również najlepszą środkową zawodów. W poprzednim sezonie – mimo młodego wieku – świetnie radziła sobie w I lidze kobiet. Wystąpiła w 21 meczach, w których łącznie zdobyła 185 punktów (120 atakiem, 56 blokiem i 9 zagrywką). Wraz z reprezentacją Polski wystąpiła na mistrzostwach Europy w Bośni i Hercegowinie, gdzie biało-czerwone zajęły 5. miejsce.

– Dominika rozegrała bardzo dobry sezon w SMS-ie PZPS Szczyrk, z którym zajęła 2. miejsce po fazie zasadniczej. Warto zauważyć, że była tam ważnym ogniwem. Świadczy to także o dobrej pracy, jaką wykonała w poprzednich sezonach. Ma bardzo dobre warunki fizyczne i ciekawą zagrywkę, co pozwala wierzyć w to, że za jakiś czas będzie odgrywać równie ważną rolę w naszym zespole – mówi trener BKS-u Bartłomiej Piekarczyk cytowany na klubowej stronie.

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
24 dni temu

No to jeszcze rośnie i wiele pracy przed Nią. Powodzenia.