Na sygnale Oświęcim

Kolejna plantacja spalona

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną  w ostatnich tygodniach dużą plantację konopi indyjskich. Tym razem za nielegalny proceder wzięli się dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości.

Policjanci ustalili, że dwaj mężczyźni mający 19 i 24 lata na terenie jednej z miejscowości w pobliżu Oświęcimia,  wspólnie prowadzą  uprawę konopi indyjskich. Posiadając tę informację funkcjonariusze przeszukali najpierw tereny przyległe do posesji jednego z podejrzanych. W zaroślach znaleźli ponad 200 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju. Następnie  wkroczyli na teren posesji przy której mieściła się uprawa. W trakcie przeszukania domu znajdującego się na posesji w jednym z pokojów policjanci znaleźli jeszcze 100 młodych sadzonek konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się w specjalnie przygotowanej szafie wyposażonej w profesjonalną aparaturę wspomagającą wegetację. Kolejne dowody świadczące  o tym, że podejrzani przygotowywali się do wprowadzenia na czarny rynek większej ilości marihuany funkcjonariusze znaleźli w toku dalszego przeszukania. Natrafili na dwa worki foliowe z gotowym już suszem marihuany. W związku z powyższym obaj plantatorzy zostali zatrzymani.

Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonego suszu oraz roślin mężczyźni mogli uzyskać około 8 tysięcy porcji narkotyku o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich  grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

google_news