Wydarzenia Bielsko-Biała

Kolejna polityczna nominacja w miejskiej spółce?

Kim jest Justyna Siudak-Zielińska, która od roku zasiada w radzie nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej? 45-latka dwa lata temu kandydowała na radną Dąbrowy Górniczej z listy Koalicji Obywatelskiej, a radnym miasta o tym samym nazwisku jest Piotr Zieliński. Mężczyzna nie zaprzeczył, by była jego żoną.

Odpolitycznienia spółek, w tym tych samorządowych, oczekuje premier Donald Tusk. Z drobnym wyjątkiem jego słowa nie trafiły na podatny grunt, jeśli chodzi o członków Koalicji Obywatelskiej w regionie.

Kolejną ciekawą nominację znaleźliśmy w Agencji Rozwoju Regionalnego – to spółka z większościowym akcjonariatem bielskiej gminy. Od nieco ponad roku członkiem rady nadzorczej jest Justyna Siudak-Zielińska. 45-latka dwa lata temu kandydowała na radną Dąbrowy Górniczej z listy Koalicji Obywatelskiej.

To nie koniec związków partyjnych. Od kilku lat radnym Dąbrowy Górniczej jest Piotr Zieliński. 54-latek startował z listy KO i w obecnej kadencji samorządowej zasiada w klubie Koalicji Obywatelskiej.

Skontaktowaliśmy się z nim, by zapytać, czy miał coś wspólnego z nominacją dla Justyny Siudak-Zielińskiej. Według lokalnych dziennikarzy, to żona Piotra Zielińskiego. W krótkiej rozmowie radny Zieliński przekazał nam, że nie wie, czym zajmuje się „pani Justyna”. Zapewnił nas jedynie, że sam nie zasiada w żadnych spółkach miejskich. Nie potwierdził, ale równocześnie nie zaprzeczył, by była to jego żona.

Z danych KRS wynika, że Piotr Zieliński, jak i Justyna Siudak-Zielińska są beneficjentami fundacji z siedzibą w Katowicach. Bez problemu znaleźliśmy ich wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych.

Bartłomiej Kawalec

Przeczytaj też:
W Bielsku-Białej partyjnych nominatów nie brakuje. Czy Tusk to zmieni?

google_news
Kronika Beskidzka prasa