Bielsko-Biała Sport

Kolejna zawodniczka z Opola w BKS-ie

Fot. BKS

Dominika Witowska podpisała kontrakt z bialskim klubem. Środkowa występowała ostatnio w pierwszoligowym UNI Opole. To już trzecia siatkarka tego klubu, która w nowym sezonie zagra w BKS-ie.

Wcześniej UNI Opole na BKS zmieniły Aleksandra Szczygłowska i Magdalena Janiuk. Witowska ma 25 lat i 185 cm wzrostu. Zaczynała od tenisa, ale pomiędzy gimnazjum i liceum pojechała na obóz siatkarski i przekonała się do siatkówki. W liceum została siatkarką San-Pajda Łańcut, który następnie przeniósł się do Jarosławia. Kolejnym klubem w jej karierze było Nike Węgrów. Znalazła się w składzie Chemika Police, a stamtąd odeszła do drugoligowego UNI Opole. Najpierw awansowała z drużyną do I ligi, a w ostatnim sezonie – będąc podstawową zawodniczką – zajęła z opolskim zespołem 2. miejsce w lidze. Zdobyła 187 punktów, z czego aż 67 blokiem.

Bartłomiej Piekarczyk, trener BKS-u, komentuje: – Dominika to bardzo ofensywna zawodniczka z dobrym czuciem w bloku. Chcielibyśmy wzmocnić tę pozycję i poprawić atak ze środka siatki, żeby móc grać bardziej kombinacyjnie. Mimo że przed Dominiką jeszcze sporo pracy, to według mnie idealnie wpasowuje się naszą koncepcję.

DG rolety