Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kolejne ogólnopolskie Grand Prix w Bielsku-Białej

Fundacja Zakątek Fantastyki zaprasza w sobotę 27 kwietnia na “Orlik” przy ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej gdzie odbędzie się inauguracyjna runda tegorocznego cyklu Grand Prix Polski w Mölkky. Mölkky to gra pochodząca z Finlandii, polegająca na zbijaniu drewnianych, ponumerowanych kręgli. W tym sporcie liczy się precyzja rzutu i strategiczne myślenie. Cykl Grand Prix Polski w Mölkky już po raz drugi zawita do Bielska-Białej. W ubiegłorocznym turnieju udział wzięło ponad 50 osób z całej Polski – w tym roku organizatorzy liczą na jeszcze wyższą frekwencję!

Organizatorami turnieju jest klub ŚKKF Zbijaki oraz Fundacja Zakątek Fantastyki, natomiast organizatorem głównym cyklu Grand Prix jest Polska Federacja Mölkky. Turniej jest otwarty dla wszystkich chętnych, niezależnie od doświadczenia czy zaawansowania w grze w Mölkky! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na www.molkky.pl oraz na fanpage’ach organizatorów na Facebooku: Polskiej Federacji Mölkky i ŚKKF Zbijaki. Otwarte zapisy wystartują w poniedziałek 15.04! Mölkky to gra bardzo integracyjna dla osób w praktycznie dowolnym wieku, niewymagająca specjalnej sprawności fizycznej – serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił! Więcej na www.molkky.pl

Historia Molkky na świecie i w Polsce

Mistrzostwa Świata, Puchar Narodów, French Open, Individual Masters czy Grand Prix Polski – każdego roku na całym świecie rozgrywanych jest mnóstwo turniejów Mölkky. Biorą w nich udział profesjonalni gracze zrzeszeni w stowarzyszeniach i amatorzy bez szczególnych ambicji. Dla każdego znajdą się odpowiednie zawody, więc zapisz się na turniej rozgrywany w Twojej okolicy! W latach 1996–2015 Mistrzostwa Świata w Mölkky odbywały się co roku w fińskim Lahti. Jednak dzięki rosnącej popularności Mölkky na całym świecie, Finlandia nie ma już monopolu na organizację tego turnieju. W 2016 roku Mistrzostwa Świata po raz pierwszy odbyły się poza Finlandią – zorganizowano je w Rheu we Francji (niedaleko miasta Rennes). W 2014 roku w Tallinie (Estonia) odbyły się pierwsze Halowe Mistrzostwa Europy. Rozgrywany jest również Puchar Narodów przypominający tenisowy Puchar Davisa. Mimo rosnącej popularności Mölkky w innych krajach, w tych zawodach wciąż prym wiodą Finowie. Gra w Mölkky jest niezwykle popularna we Francji, co sprawia, że większość turniejów jest organizowanych właśnie tam. Największym, rozgrywanym co roku i otwartym dla wszystkich turniejem jest Open de France, w którym bierze udział ponad 500 drużyn. Od 2013 r. we Francji rozgrywany jest również turniej Inter-Club, w którymo honor i chwałę rywalizują między sobą oficjalne stowarzyszenia Mölkky oraz zaproszone drużyny. Mölkky zdobywają popularność również poza Francją, dzięki czemu organizowane są takie turnieje jak Austrian Open, Mistrzostwa Niemiec, Japan Open, Mistrzostwa Hiszpanii, Mexican Open i wiele, wiele innych!

Jednym z takich turniejów jest Grand Prix Polski, które w tym roku będzie już miało 4 edycję. W zeszłym roku Bielsko-Biała otrzymało po raz pierwszy możliwość organizacji tak dużej imprezy krajowej, w związku z tym, że spisaliśmy się na medal w tym roku również otrzymaliśmy prawo organizacji turnieju z cyklu Grand Prix Polski w Mölkky tym razem turniej w Bielsku-Białej będzie turniejem otwierającym tegoroczny cykl GP, mamy nadzieję, że w tym roku zjawi się w naszym przepięknym mieście jeszcze więcej graczy nie tylko z Polski ale także z zagranicy, ponieważ klub ŚKKF Zbijaki Bielsko-Biała wraz z Zakątkiem Fantastyki zorganizował już turniej międzynarodowy w Bielsku-Białej, mamy więc już spore doświadczenie w organizacji tego typu turnieju, który promuje nie tylko naszą grę ale także nasze miasto.

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich nie zależnie od wieku oraz kondycji fizycznej i wieku do udziału w imprezie, która odbędzie się 27.04.2024 na Orliku przy ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej. Gwarantujemy dobrą zabawę a przy okazji możliwość rywalizacji z najlepszymi graczami z kraju oraz z zagranicy.

google_news