Wydarzenia Bielsko-Biała

Kolejny “elektryk” testowany na bielskich ulicach

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej nie ustaje w poszukiwaniach najlepszego na bielskie warunki autobusu elektrycznego. W ciągu ostatnich kilku tygodni MZK testuje już trzeci model takiego pojazdu. Tym razem pasażerów wozi po mieście nowoczesny autobus mercedes eCITARO.

Bielszczanie mogą osobiście sprawdzić jak się sprawuje do końca września. W najbliższych dniach pojazd będzie obsługiwał linie: 21 września  nr 6, 22 nr 24, 23 nr 8;24 nr 6, 25 nr 12, 26 nr 7, 27 nr 6, 28 nr 1, 29 nr 8 i 30 września nr 24.

Wóz nie posiada wyposażenia umożliwiającego współpracę z miejskim systemu ITS i jego przyjazd nie jest sygnalizowany na elektronicznych wyświetlaczach przystankowych. Jest to autobus niskopodłogowy o długości 12 metrów wyposażony w dwa – zamontowane w piastach kół – silniki elektryczne o mocy 250 koni mechanicznych. Zasila je zespół baterii o pojemności 243 KWh. Może zabrać 82 pasażerów (28 na miejscach siedzących).

MZK nie dysponuje obecnie autobusami o alternatywnym napędzie. Wszystkie kupowane do tej pory posiadają silniki dieslowskie. Jednak obecnie zakup wozów z ekologicznymi silnikami wymusza na przewoźnikach ustawa o elektromobilności.

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments