Na sygnale Oświęcim

Kolejny nalot na jaskinię hazardu

Fot. KPP w Oświęcimiu

Policjanci z  Chełmka wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili kolejną w tym mieście akcję mającą na celu likwidację salonu gier, działającego niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.  Zabezpieczono trzy automaty oraz wpłatomat.

W środę policjanci wspólnie z celnikami funkcjonariusze szybko dostali się do wnętrza z pozoru zamkniętego lokalu. W jaskini hazardu przebywał mężczyzna,  który obsługiwał lokal. Gdy zorientował się, że ma do czynienia nie z klientami, lecz z policjantami błyskawicznie odciął zasilanie do automatów. Jego działanie zostało jednak  zarejestrowane. Poinformowano go, że swoim zachowaniem naraził się na konsekwencje karne grożące za utrudnianie wykonania czynności służbowej, za co grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Zarekwirowano  trzy automaty do gier hazardowych oraz wpłatomat, za pośrednictwem którego klienci wpłacali gotówkę, aby móc skorzystać z hot spotów.  Maszyny  zostały zabezpieczone, a następnie przewiezione do Urzędu Celno-Skarbowego. Ich wartość szacowana jest na 36 tys. zł.

 

google_news