Wydarzenia Bielsko-Biała

Kolejny protest przed bielskim sądem

fot. Marcin Płużek

Wczoraj (3 grudnia) o 20.00 przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej zebrała się grupa kilkudziesięciu osób protestujących przeciwko niekonstytucyjnym – jak dowodzą – zmianom w polskim sądownictwie. Zgromadzeni palili świece i znicze. Przynieśli też ze sobą biało-czerwone oraz unijne flagi.

Podobne protesty odbywają się w tym miejscu trzeciego dnia każdego miesiąca na znak protestu wobec podpisanej przez prezydenta, 3 kwietnia tego roku Ustawie o Sądzie Najwyższym. Manifestacja miała bardzo pokojowy – wręcz towarzyski – charakter. Wszystko odbywało się na zasadzie „wolnego mikrofonu”. Każdy z obecnych mógł zabrać głos i wyrazić swoją opinię na temat tego, co niedobrego dzieje się w kraju. Na koniec uczestnicy podzielili się opłatkiem. Kolejne spotkanie zaplanowane jest bowiem na 3 stycznia, czyli już po świętach Bożego Narodzenia.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
leon
leon
2 lat temu

przeciez barany już dawno zamknięte w szopach to co tych nie zdązyli zamknąć

Arek
Arek
2 lat temu

Ale nieprzebrane tłumy uczestniczą w tym proteście i to sama młodzież której losy demokracji spędzają sen z powiek Ile płaca za udział w tej farsie oderwanych od koryta

Franuś
Franuś
2 lat temu

Podziwiam wytrwałość nielicznych. Nadzieja, że media napiszą. A czy koszulki z napisem KONSTYTUCJA już są zabronione?

Arek
Arek
2 lat temu
Reply to  Franuś

Warto …Butka obiecał sowita zapłatę

logan
logan
2 lat temu

Popieram protest,tak trzymać aż do wyborów,potem tych co złamali konstytucje osądzić i za kraty.