Wydarzenia Sucha Beskidzka

Kolejny weekend z TKB w Makowie Podhalańskim

Fot. Materiał prasowy

Sporo atrakcji zapowiada się na dzisiaj i jutro (31 lipca i 1 sierpnia) podczas 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Makowie Podhalańskim. Na estradzie Makowianka będzie można zobaczyć sporą różnorodność folkloru.

Dzisiaj już o 12.00 na Rynku wystąpi grupa śpiewacza z zespołu ZBYRCOK z Juszczyna. Godzinę później rozpocznie się pokaz strojów makowskich. Natomiast występy na estradzie Makowianka ruszą o 16.00, a zaśpiewają i zatańczą zespoły: MALI MAGURZANIE z Łodygowic, STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza, BRENNA z Brennej, KOŚCIERZYNA z Kościerzyny, ZBYRCOK z Juszczyna i SZAMOTUŁY z Szamotuł. Na koniec zagra zespół folkowy PotOCK.

Z kolei jutro o 12.00 na Rynku wystąpi MAŁA POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego. O 14.00 na pokaz gotowania zaproszą panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Białki. Trzy godziny później na estradzie Makowianka zagości taniec i muzyka w wykonaniu zespołów: JUZYNA z Zawoi (grupa starsza), RÓWNICA z Ustronia, POŁONINY z Rzeszowa, PILSKO z Żywca i na finał BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego. Od 17.00 czynne będą również stoiska rękodzieła ludowego.

Natomiast o 18.00 w Domu Kultury otwarta zostanie wystawa twórców z Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego. Dodajmy, że na makowskim Rynku do 30 sierpnia oglądać można wystawę fotograficzną stroju makowskiego. Wstępy na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Fot. Paweł Szczotka

Fot. Paweł Szczotka

Fot. Paweł Szczotka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments