Sport Cieszyn

Kolejny weekend ze Sztuką. Kacper będzie się ścigał na drugiej półkuli

SAKHIR (BH), 28 Feb – 2 March 2024: Bahrain Grandprix at Bahrain International Circuit. Kacper Sztuka #08 MP Motorsport © 2024 Dutch Photo Agency

Stawka FIA Formula 3™ Championship pojechała na drugi koniec świata. Dla Kacpra Sztuki będzie to debiut na ulicznym torze w Melbourne i okazja do zebrania zupełnie nowych doświadczeń.

W trakcie trzech tygodni przerwy zespoły Formuły 3 musiały zapakować sprzęt i z Bahrajnu wysłać go prosto do Australii. Dla Kacpra Sztuki był to równie intensywny czas: obowiązki medialne po debiucie oraz czas spędzony w symulatorach Red Bull Racing i MP Motorsport sprawiły, że dni na odpoczynek było zaledwie kilka.

Szczególnie ważne dla polskiego kierowcy były aktywności w Milton Keynes. Jazda na symulatorze to jedyna okazja, aby poznać zdradliwy tor położony w parku Księcia Alberta. Ta ponad 5-kilometrowa pętla to połączenie różnych zakrętów, śliskiego asfaltu i blisko położonych barier – tak, jak przystało na tor uliczny.

Trzy tygodnie przerwy minęły niezwykle szybko. W domu byłem zaledwie kilka dni, bo intensywne treningi na symulatorach Red Bulla i MP Motorsport były kluczowym etapem przygotowań do wymagającej, drugiej rundy sezonu. Tor w Melbourne jest mieszanką zakrętów o różnych prędkościach i mało przyczepnego asfaltu. Mimo to nie mogę się doczekać, gdy pierwszy raz będę mógł się pościgać na ulicznym torze. Celem na ten weekend jest nauka i zastosowanie w praktyce wniosków, które mamy z zespołem po Bahrajnie. Dziękuję moim partnerom Red Bull Junior Program, Grupie ORLEN oraz Extral Aluminium za wsparcie. Ściskajcie mocno kciuki i nastawcie budziki!” – zapowiada start Kacper Sztuka.

FIA Formula 3 Championship Runda 2, Albert Park Melbourne
Godziny podane dla polskiej strefy czasowej

Czwartek, 21 marca:
22:50 Trening

Piątek, 22 marca:
4:00 Kwalifikacje

Sobota, 23 marca:
1:15 Sprint
23:05 Wyścig główny

google_news