Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kolor czarny w zegarkach męskich i damskich – czy wciąż jest na topie?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat możemy zaobserwować błyskawiczny wzrost popularności takich dyscyplin jak bieganie czy triathlon. Sprawia to, że producenci prześcigają się nawzajem w opracowywaniu i wdrażaniu coraz nowszych i bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Zmiany dotyczą jednak nie tylko sportowych funkcji pulsometrów, ale także ich designu i kolorystyki. Czy takie firmy, jak Garmin, Polar i Coros podążają za modą? I czy kolor czarny nadal jest popularny?

Kolorystyka zegarków Garmin

Amerykański producent zdecydowanie przoduje w ilości dostępnych zestawień kolorystycznych. Idzie to w parze z olbrzymią ofertą sportowych smartwatchy, dopasowaną do niemal każdej dyscypliny sportu.

Dla samego tylko modelu Fenix 6 możesz wybierać spośród kilkudziesięciu kolorów, od białego, przez niebieski, srebrny, aż po czarny. Oczywiście nie wszystkie warianty dostępne są dla każdej wersji zegarka, niemniej jednak wybór jest spory i łatwo znaleźć w ofercie rozwiązanie dla siebie.

Inne serie prezentują się nieco skromniej. W przypadku modelu Garmin Forerunner 945 wybór ogranicza się do koloru niebieskiego i czarnego. Z kolei zegarek Tactix to już typowy czarny zegarek męski dostępny tylko w tym kolorze.

Można wskazać na prawidłowość, zgodnie z którą im bardziej dany model Garmina jest outdoorowy i taktyczny, tym ciemniejsze barwy będą dominowały w zestawieniu. Z kolei w przypadku bardziej lifestyle’owych serii, jak Venu czy Vivoactive, częściej pojawiają się barwy jasne.

Co więcej, jeżeli smartwatch oferowany jest raczej kobietom (jak np. Garmin Lily), czerń jako barwa dominująca pojawia się w nim rzadziej, co nie znaczy, że nie występuje. Tą samą tendencję widać w urządzeniach z rodziny Vivomove.

Kolorystyka zegarków Polar

Fiński producent elektroniki dla sportowców, firma Polar jest dużo oszczędniejsza w proponowanym designie swoich urządzeń niż Garmin, ograniczając się zazwyczaj do 3 lub 4 wersji kolorystycznych.

Po zegarkach Polar wyraźnie widać, że producent stara się unikać krzykliwych zestawień kolorów, decydując się raczej na bardziej stonowane połączenia barw, jak np. szaro-zielony (w przypadku GritX) czy szary dla modelu Vantage V2.

Praktycznie dla każdego zegarka Polar znajdziesz jednak wariant czarny, nawet jeżeli nie w całości, to w przeważającej części. To bezpieczna „furtka” wybierana przez bardzo wielu sportowców, którzy chcą mieć zegarek sportowy, ale wolą, aby nie rzucał się zbytnio w oczy.

Kolorystyka zegarków Coros

Amerykańska marka Coros, która od kilku lat walczy o pozycję lidera w branży zegarków sportowych, również oferuje swoje smartwatche w kilku wariantach kolorystycznych. Choć nie są one tak zróżnicowane, jak w przypadku firmy Garmin, Wybór jest szerszy niż w przypadku modeli Polara.

Oferta marki Coros nie jest jeszcze aż tak bardzo rozbudowana, jak katalogi konkurencji, ale z pewnością każdy sportowiec znajdzie w niej coś dla siebie. Dla przykładu Coros Vertix pojawia się w 5 zestawieniach barw, Coros Apex Pro w 3, zaś Coros Pace 2 na razie jedynie w dwóch. Dla każdego modelu możesz wybrać wersję czarną, co pokazuje, że producenci jednak niezbyt chętnie sięgają po mocno wyróżniające się zestawienia kolorów.

Wymień pasek do zegarka!

Oprócz koloru samej koperty pamiętaj o możliwości wymiany pasków na wykonane z innego materiału lub o innej barwie. Wszystkie, trzy firmy wykorzystują już w swoich urządzeniach mechanizmy szybkiego mocowania, dzięki którym błyskawicznie zamienisz pasek na inny.

W ten sposób możesz dowolnie łączyć kombinacje kolorów, dobierając jednolite zestawienie lub decydując się na pasek i kopertę w innym kolorze.

Gdzie sprawdzi się czerń w zegarkach?

Choć producenci eksperymentują z różnym kolorami koperty, nie ulega wątpliwości, że czerń nadal jest w modzie. Dlaczego?

Czarny zegarek damski doceniany jest za uniwersalność – łatwo dopasować go do każdej stylizacji. Jeżeli czerń nie jest barwą dominującą, świetnie sprawdza się w charakterze delikatnego kontrastu dla ubrania. To dlatego czarne zegarki tak dobrze wyglądają w towarzystwie garnituru, formalnej sukienki, ale też zwykłych jeansów.

Czarny kolor nie wymaga specjalnego dobierania barw. Możesz założyć go równie dobrze na trening, do pracy oraz na wyjście do restauracji ze znajomymi i nie musisz przejmować się, czy pasek pulsometru jest dopasowany do koloru Twojej bluzki.

Zwróć uwagę, że uniwersalność czerni leży w jej „prostocie”. W niewielkim natężeniu po prostu jest bezproblemowa i zawsze dobrze wygląda. Na czarnym pasku lub kopercie praktycznie nie widać zarysowań i zabrudzeń. To dodatkowy plus, który wyróżnia ciemne barwy na te jasnych.

Wszystko wskazuje więc na to, że kolor czarny nieprędko zniknie z katalogów producentów pulsometrów.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments