Wydarzenia Cieszyn

Ubarwiają świat od 20 lat! Wyjątkowy jubileusz “Tęczy” | ZDJĘCIA

Fot. Natalia Tokarska

Działają od 20 lat pod tym samym adresem – Srebrna 1 w Cieszynie. To tam uwalniają swoje emocje, dają wyraz artystycznym uniesieniom. Grupa Artystyczna “Tęcza” ma wyjątkowe znaczenie dla miasta. Wybrzmiało to dzisiaj wyraźnie podczas jubileuszowej uroczystości.

Swoje dwudzieste urodziny Grupa Artystyczna “Tęcza” działająca nieprzerwanie pod czujnym okiem Katarzyny Poślednickiej, a wcześniej także Dominika Dubiela, świętowała wyjątkowym wernisażem zorganizowanym w COK “Dom Narodowym”. Prace młodych artystów aktualnie tworzących pod szyldem grupy przyszli podziwiać jej “absolwenci”, sympatycy oraz przedstawiciele cieszyńskiego samorządu. Nie brakowało emocji i chwil wzruszenia, a sala widowiskowa Domu Narodowego wypełniła się po brzegi.

To nie jest grupa, która ćwiczyła dzieci jak takie konie wyścigowe, żeby zdobywać nagrody – to nigdy nie było podstawowym przesłaniem. Zawsze było podkreślane to, aby była trenowana wyobraźnia dzieci – mówił były wychowanek “Tęczy” Sebastian Przybyło.

Wzruszenia nie kryła Katarzyna Poślednicka, która opracowała autorski program artystyczny, pomagający rozwijać młodym ludziom wyobraźnię. – Ogromnie się cieszę, widząc tu tyle osób, które były i są związane z “Tęczą”. To niesamowite – powiedziała.

Zajęcia Grupy Artystycznej “Tęcza” odbywają się w czwartki i piątki. Każdy może tam spróbować swoich sił, uczestnikami są artyści w wieku od kilku do kilkunastu lat. To wyjątkowa przestrzeń nie tylko sztuki, ale i interakcji, spotkania między samą prowadzącą a małymi artystami. Przez 20 lat działalności “Tęczy” artyści zdobyli łącznie 68 nagród w różnych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz 52 wyróżnienia. Wzięli udział w 180 wystawach i konkursach…

Autorką fotoreportażu jest Natalia Tokarska.

 

google_news