Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Komandosi w akcji. Na rzecz kolegi

Fot. Organizatorzy

Trwa akcja charytatywna pod hasłem: ”1047 dla…”. Damian „Ligo” Ligocki ze Skoczowa, ponad trzy tygodnie temu rozpoczął drugą wyprawę na rzecz osoby będącej w życiowej potrzebie. Wraz z kolegami – byłymi komandosami – chce pomóc jednemu z nich – Piotrowi Ziębakowskiemu, zawodowemu żołnierzowi, który służył w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej.

Po pokonaniu trekingowej trasy spod Baraniej Górej do Skoczowa, drugi etap akcji „1047 dla…”, nastąpił 23 maja. Był to bieg na dystansie 30 km ze Skoczowa do Zabrzegu. Damianowi Ligockiemu towarzyszyli Tomasz Kolasińki, Sławomir Śliż i Łukasz Mańdok. Na przystani w Zabrzegu, 29 maja w Dniu Weterana, zostały zwodowane kajaki. Do Gdańska wyruszyła ekipa w składzie: dwóch byłych żołnierzy Jednostki Wojskowej „Grom”, były żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów oraz dwóch byłych żołnierzy Brygady Powietrznodesantowej. To weteranami, którzy mają za sobą ciężką i ryzykowną służbę na polskich misjach zagranicznych. Uczestnicy kajakowej sztafety, powinni dotrzeć do Morskiej Bazy Szkoleniowej w Gdańsku, po około dwóch tygodniach wiosłowania.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kurs dla niewidomych, sprzęty ułatwiające życie, komputer ze specjalnym oprogramowaniem i GPS dla „Zięby”, a także na potrzeby jego rodziny. Wpłaty można przekazywać na rachunek Fundacji Sprzymierzeni z GROM, nr konta: 08 1600 1228 0003 0141 3220 7001, z dopiskiem “nr 046 Piotr Ziębakowski”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
1 miesiąc temu

Szacunek za pamięć o weteranach.