Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Komfortowe łóżeczko dla niemowlaka – praktyczne aspekty wyboru

Niemowlę musi czuć się dobrze w swoim łóżeczku i czuć się bezpieczne, ponieważ spędza tutaj znaczą część czasu. Małe dziecko znaczną część dnia przesypia, dlatego miejsce snu to kwestia, o którą trzeba zadbać szczególnie. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka?

Łóżeczka dla niemowlaków – różnorodne modele

Producenci oferują łóżeczko dla niemowlaka w rozmaitych wariantach. Musi zapewniać maleństwu wygodę, ale również gwarantować komfort rodzicom podczas wyjmowania i wkładania dziecka. Dobrze by było, aby ułatwiało przewijanie, które jest czynnością wykonywaną od kilku do kilkunastu razy dziennie. Z tego względu warto się zastanowić, czy dobrą opcją byłoby łóżeczko dla niemowlaka z przewijakiem. Przewijak w komplecie z łóżeczkiem jest do niego perfekcyjnie dopasowany, co chroni rodziców przed żmudnymi poszukiwaniami odpowiedniej wersji. Idealne dopasowanie sprzyja zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Taki przewijak nie zsunie się i z jego montażem nie ma żadnych problemów. Godnym uwagi rozwiązaniem jest łóżeczko z opuszczanym bokiem oraz wyjmowanymi szczebelkami. Taki model wyeliminuje problem kupowania kolejnego łóżeczka, gdy dziecko podrośnie. Niemowlęce łóżeczko zostanie przekształcone po prostu w klasyczne łóżeczko dla starszaków. Kolejna opcja warta rozważenia to łóżeczko dla niemowlaka z szufladą. Małe dziecko wymaga większej ilości rzeczy niż niejeden dorosły posiada. Pieluszki, butelki, smoczki, kocyki, grzechotki i inne zabawki oraz ubranka muszę mieć swoje miejsce i najlepiej, aby znajdowały się w zasięgu ręki, a w tym pomogą szuflady wmontowane w łóżeczko.

Łóżeczko zgodne ze standardami – jakie normy jakościowe musi spełniać?

Wszystkie rzeczy, które są sprzedawane muszą mieć odpowiednie atesty, ale wszelkie produkty dla dzieci, w tym meble, muszą spełniać jeszcze wyższe normy. Przed zakupem warto sprawdzić, czy producent zadbał o wszystkie istotne aspekty. Jakie normy powinno spełniać łóżeczko dla niemowląt? PN-EN 716-1:1999 i PN-EN 1130-1-2001 to oznaczenia rygorystycznych europejskich norm – jeżeli są wskazane przy danym modelu łóżeczka, można mieć pewność, że jest bezpieczne. Łóżeczka wysokiej jakości, spełniające wymagane warunki, można znaleźć na stronie www.pinio.com.pl. Pamiętaj, że każdy rodzaj łóżeczka – niezależnie, czy to klasyczna wersja, z opuszczanym bokiem, czy z szufladą lub przewijakiem – musi spełniać podane normy, aby Twoje maleństwo było bezpieczne.

Szczebelki a kwestia bezpieczeństwa

Szczebelki mogą stwarzać zagrożenie dla dziecka, jeżeli nie spełniają określonych wymogów.  Ich rozstaw nie powinien być większy niż 6 cm, ponieważ dziecko mogłoby włożyć między nie główkę i utknąć. Dogodnym rozwiązaniem są wyjmowane szczebelki. Gdy maluszek już chodzi, można je wyjmować w ciągu dnia, aby mógł sobie sam wychodzić z łóżeczka. Dzieci, które nie mogą samodzielnie się wydostać z niego często próbują wychodzić górą, wspinając się po szczebelkach, a to może grozić upadkiem z wysokości.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok temu

Mój Michałek ma niziutkie łóżeczko bez żadnych szczebelków z wygodnym materacem z sensillo. Mały uczy się raczkować, więc takie rozwiązanie jest dla niego bardzo dobre. Przynajmniej nie muszę się martwić, że sobie coś zrobi schodząc z niego

Agata
Agata
1 rok temu

Ja kupiłam łóżeczko z szufladą wsuwaną pod spód, doskonale mieści wszystkie rzeczy które nie mieszą się w komodzie. Polecam ten sklep i piękne łóżeczka i pościele: swiatmaluszka.com.pl