Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

KompoBiBi, czyli jak można upiększyć swój ogród

Piękna pogoda i letni czas sprzyja pielęgnacji przydomowych ogródków. Choć już powoli można cieszyć się pierwszymi plonami, to warto pamiętać o systematycznym użyźnianiu gleby. Nie od dziś wiadomo, że najlepszy jest „domowy kompost”, wyprodukowany w przydomowym kompostowniku. Dzięki temu nasze odpady kuchenne czy zielone możemy przemienić na cenny kompost, który może zostać wykorzystany z pożytkiem dla ogrodu.

Co jednak, jeśli nie mamy wystarczająco dużo własnego kompostu lub nie mamy ogrodu, a chcemy użyźnić np. rośliny balkonowe? Można wówczas wykorzystać kompost produkowany w Zakładzie Gospodarki Odpadami zwany KompoBiBi. Jest to środek organiczny poprawiający jakość gleby wytwarzany na dużą skalę z odpadów zielonych. Produkt ten uzyskał stosowny certyfikat i może z powodzeniem być wykorzystywany do wszystkich gleb, w uprawach polowych roślin rolniczych, sadowniczych, ozdobnych oraz trawnikach. Ma również zastosowanie jako środek poprawiający jakość w rekultywacji gleb użytkowanych rolniczo oraz jako komponent w uprawie roślin doniczkowych.

Gdzie można nabyć KompoBiBi?
  •  w większej ilości bezpośrednio w Zakładzie Gospodarki Odpadami S.A. Więcej informacji uzyskasz dzwoniąc pod numer 33 829 75 90
  • w mniejszej ilości, biorąc udział w akcji organizowanej w bielskich PSZOK-ach. W zamian za przywiezienie około 10 kg szkła opakowaniowego wydawany będzie kompost KompoBiBi. Ważne, aby przyjechać ze swoim pojemnikiem, wiaderkiem lub workiem, gdyż KompoBiBi nie jest pakowany w zbędne opakowania. Więcej informacji o akcji można uzyskać bezpośrednio w PSZOK-ach:
  • ul. Straconki 1, Bielsko-Biała, tel.: 600 556 036
  • ul. Krakowska 315 D, Bielsko-Biała, tel.: 33 829 75 90 wew. 47 lub 606 811 812.
google_news