Kompromitacja BBTS-u, czyli ostre lanie w Kędzierzynie

BBTS zmierzył się na wyjeździe z aktualnymi Mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Chyba nikt nie czekał na błyskotliwe zwycięstwo bielszczan, którzy w dotychczasowych siedmiu spotkaniach nie ugrali ani jednego punktu. Wielu miało jednak nadzieję, że podopieczni Rostislava Chudika łatwo skóry nie sprzedadzą i zdobycie punktów ZAKSIE przynajmniej utrudnią…

Skończyło się prawdziwą kompromitacją! W pierwszym secie BBTS uległ 10:25… Mecz trwał 61. minut, a dwaj Rosjanie, którzy mieli straszyć w ataku, w całym spotkaniu zdobyli w sumie cztery punkty… Krikun jeden, a Tarasov trzy.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:10, 25:15, 25:18).

BBTS: Peacock, Gaca, Tarasow, Krikun, Łukasik, Cedzyński oraz Marek (libero) Janeczek, Macionczyk, Piotrowski, Siek, Czauderna (libero).