Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Komunikatywność, kreatywność – co jeszcze pomoże zdobyć pracę?

Kompetencje i umiejętności dodatkowe są wymagane przy rekrutacji do pracy. Im bardziej zbliżone są do oczekiwań pracodawcy, tym większe szanse na zdobycie wymarzonej posady ma dany kandydat. Rosną one, gdy kompetencje są wyjątkowe i rzadko spotykane. To one mogą mieć znaczenie, czy zostaniesz zakwalifikowany do kolejnych etapów rekrutacji i czy zakończysz ją sukcesem.

Komunikatywność i kreatywność to standard

Nowa, bardziej atrakcyjna i lepiej płatna praca marzy się wielu osobom. Część z nich jest odważna lub zdeterminowana na tyle, by realizować swoje marzenia i systematycznie przeglądać oferty pracy. Te pojawiają się każdego dnia. Łatwo przekonać się o tym, zaglądając systematycznie do serwisów tematycznych, np. Pracuj.pl.

Każda z ofert to konkretnie wymagania i oczekiwania, jakim sprostać musi kandydat do pracy. Niemal każdy pracodawca szuka osób komunikatywnych i kreatywnych. Chodzi o to, by bez problemu znalazły one wspólny język z pozostałymi członkami zespołu i umiały radzić sobie w sytuacjach, które nie są standardowe. Łatwo się domyśleć, że wpisując w swoje CV w rubryce „Umiejętności” jedynie kreatywność i komunikatywność, nie zrobisz na pracodawcy wrażenia. Można być niemal pewnym, że taki dokument zniknie w koszu wraz ze stosem mu podobnych. A przecież nie to jest Twoim celem na tym etapie rekrutacji.

Opowiedz o asertywności

Nie bój się przyznać rekrutantowi, że jesteś osobą asertywną. Wbrew powszechnym opiniom jest to pozytywna cecha. Nie ma nic wspólnego z arogancją, byciem kimś samolubnym i nie liczącym się z innymi ludźmi. W rzeczywistości jest to bardzo cenna umiejętność – sztuka odmawiania w taki sposób, by nie urazić drugiej strony i jednocześnie zachować z nią dobre relacje. Jeśli więc starasz się o posadę negocjatora lub pracownika pionu zaopatrzenia, pochwal się w CV i Liście Motywacyjnym tą umiejętnością. Pracodawca będzie miał pewność, że nie zgodzisz się na kiepskie warunki, nie zrobisz wątpliwej jakości zakupów i jednocześnie nie straci kontrahenta.

Wykazujesz się inicjatywą? Wspomnij o tym

Inicjatywa to kolejna cecha pracownika, która może przynieść korzyści dla firmy. Możesz więc mieć pewność, że jeśli nią się wykazujesz, pracodawca z przyjemnością zaprosi Cię do pracy w jego zespole. Wiedząc, że jego wyjdziesz naprzeciw jego oczekiwaniom zanim wyda odgórne polecenie, będzie spokojny o ewentualne sytuacje wymagające natychmiastowego działania.

google_news