Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Koncert dla małej Hani

Fot. Mirosław Galczak

Bracia Golcowie byli gwiazdami kolejnego Koncertu Charytatywnego organizowanego przez Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa” dla 3-letniej Hani Ufy, chorującej na nieuleczalną chorobę.

Dziewczynka chora jest na mukowiscydozę, chorobę, która zakłóca prawidłową pracę ważnych organów, takich jak: trzustka, wątroba, płuca. Mukowiscydoza jest nieuleczalna. Leczenie i rehabilitacja polegają na ciągłej walce o przeżycie chorej osoby. Jej elementem są nie tylko liczne, regularne zabiegi, ale i specjalistyczna dieta. To wszystko bardzo dużo kosztuje. Dlatego Rodzice Hani – Katarzyna i Mariusz – poprosili o pomoc w zbieraniu pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację 3-latki. Dramat rodziny jest tym większy, że mama Hani choruje na stwardnienie rozsiane.

W trakcie siódmego już koncertu, który miał miejsce na scenie Miejskiego Domu Kultury występowali też – zbierając jak co roku burzę oklasków – czechowiccy samorządowcy, burmistrz Marian Błachut i przewodniczący Miejskiej Rady Damian Żelazny.

W trakcie koncertu, tradycyjnie już, przeprowadzono licytację cennych przedmiotów, a po koncercie zbiórkę pieniędzy.

Cała kwota – jak zawsze w przypadku koncertów charytatywnych Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa – w całości przekazana zostanie na leczenie i rehabilitację Hani. Przy koncercie wszyscy występują i pracują charytatywnie, a koszty dodatkowe – na przykład wynajem sali – pokrywane są ze składek członków Stowarzyszenia.

Jaką kwotę udało się zebrać w tym roku – o tym powiadomimy niezwłocznie, po otrzymaniu informacji od organizatorów.

Fot. Mirosław Galczak
navigate_before
navigate_next

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments