Wydarzenia Cieszyn

Koncert Noworoczny w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

W sobotę, 7 stycznia 2023 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbył się charytatywny Koncert Noworoczny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej “Z muzyką przez wieki”. Dochód z koncertu przeznaczony jest na Fundusz Stypendialny, utworzony przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej. Na koncert zaprosił dr Cezary Tomiczek, Przewodniczący Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego i Prezes Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Fundusz Stypendialny Śląska Cieszyńskiego, który powstał w 2002 roku pomaga i wspiera uzdolnioną, niezamożną młodzież powiatu cieszyńskiego, nawiązując tym do działalności Macierzy Szkolnej dla Księstwa Cieszyńskiego, powstałej w 1885 roku, której najważniejszym celem było zbudowanie polskiego szkolnictwa. Szczególne miejsce w tworzeniu materialnej podstawy Funduszu zajmuje organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Cieszyna „Koncert Noworoczny”. W czasie jednego z  najważniejszych dobroczynnych wydarzeń kulturalnych i towarzyskich Cieszyna na scenie Teatru wystąpił Artis Symphony Orchestra pod batutą Jean – Claude’a Hauptmanna, Olivia Ohl – Szulik, Michał Borkowski oraz wokaliści Artis: Marta Kaczmarczyk, Natalia Bukowska, Piotr Sikora i Filip Hauptmann.
google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ole zabrano kasy?
ole zabrano kasy?
4 miesięcy temu

Pięknie, wyłuskać można spośród zdjęć i koncertującą panią burmistrz w przepięknej sukni, jak patronat to w przepięknej sukni.

ole zabrano kasy?
ole zabrano kasy?
4 miesięcy temu

ile