Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Koncert pasyjny ze Szczyrku. Nie dało się na żywo, będzie on-line.

Fot. materiały prasowe

W czasie wielkiego postu Zespół Pieśni i Tańca “Ondraszek” ze Szczyrku planował cykl koncertów pasyjnych. Epidemia uniemożliwiła występy przed publicznością, ale nie przekreśliła tych planów. W sukurs zespołowi przyszedł internet.

Przygotowania do koncertów rozpoczęły się w lutym. Niestety decyzja o zamknięciu placówek kulturalnych spowodowała, że utknęły w początkowej fazie. W pierwszych chwilach wydawało się, że  projekt trzeba będzie anulować. Po paru dniach członkowie zespołu zaczęli jednak działać on-line.

Pracę nad tekstem i melodiami wykonywali w swoich domach samodzielnie, na podstawie otrzymywanych treści i ścieżek muzycznych. Następnie każdy muzyk i wokalista nagrał swoją partię materiału i przesyłał ją na wirtualny dysk. Nagrania w 90 procentach zostały zrealizowane poprzez smartfony.

Dzięki temu powstała gotowa linia melodyczna poszczególnych utworów zawierająca 7 instrumentów oraz 20 głosów damskich i męskich. Nagrano też rozważania pasyjne w gwarze góralskiej.

Następnie cały materiał trafił do montażu filmowego.

– Gotowy koncert pasyjny będzie można usłyszeć i zobaczyć po liturgii Wielkiego Piątku. Zostanie on  przetransmitowany z sanktuarium na Górce w Szczyrku 10 kwietnia o 17.30 na kanale You Tube Miasto Szczyrk – zapowiada Sabina Bugaj, dyrektor szczyrkowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments