Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Koncert Roksany Węgiel zainauguruje Letnią Scenę Sfery

Występ młodej i utalentowanej artystki otworzy tegoroczną jubileuszową edycję festiwalu muzycznego Letnia Scena Sfery. Już w najbliższy piątek w Bielsku-Białej rozpocznie się jedno z najciekawszych wydarzeń w regionie, które cieszy się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców miasta i Podbeskidzia, ale również polskich i zagranicznych turystów, wypoczywających w górach.

5 lipca o 19:30, po raz pierwszy na Letniej Scenie Sfery wystąpi Roksana Węgiel, 14-letnia wokalistka, która swój spektakularny debiut na polskim rynku muzycznym zawdzięcza wygranej w 16. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Nie bez znaczenia dla kariery młodej artystki było zwycięstwo w telewizyjnym talent show „The Voice Kids”. Podczas Letniej Sceny Sfery na pewno usłyszymy utwór „Anyone I want to be”, który na platformie YouTube osiągnął ponad 27 milionów odsłon! Młoda wokalistka ceniona jest przede wszystkim za wyjątkowo dojrzały wokal i ogromne umiejętności. Za swój debiut została nominowana w styczniu 2019 r. do prestiżowej nagrody muzycznej „Fryderyk”.

Piątkowy wieczór będzie pełen lekkich, popowych melodii, które wprowadzą publiczność w doskonały nastrój.

– Na koncert Roksany Węgiel w szczególności zapraszamy rodziny z dziećmi, które są największymi fanami artystki. Występ wokalistki rozpocznie cykl ośmiu wakacyjnych koncertów, które będą odbywać się na scenie SFERY w każdy piątek lata– mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

Letnia Scena Sfery to muzyczny festiwal, który już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w mieście. Od 2010 r. na scenie wystąpiło blisko stu artystów, a wśród nich m.in.: Kasia Kowalska, Raz Dwa Trzy, Maciej Maleńczuk, Elektryczne Gitary, czy Natalia Kukulska. Wyjątkowe koncerty przyciągają fanów dobrej muzyki, niezależnie od wieku i upodobań. Ogromna różnorodność stylów: od popu, przez rock, folk, hip-hop, latino, aż po jazz gwarantuje prawdziwą muzyczną ucztę, serwowaną w letnie, piątkowe wieczory.

Inicjatorem i sponsorem wydarzenia jest Galeria SFERA, największe centrum handlowe na Podbeskidziu. Poprzez realizację Letniej Sceny Sfery galeria podkreśla silny związek z miastem i jego mieszkańcami, oferując im nie tylko udane zakupy, ale także możliwość uczestnictwa w muzycznym wydarzeniu na najwyższym poziomie.

Program Letniej Sceny Sfery:

  • 5.07.2019, godz. 19:30 Roksana Węgiel
  • 12.07.2019, godz. 19:30 Balkansambel
  • 19.07. 2019, godz. 19:30 Muniek i Przyjaciele
  • 26.07. 2019, godz. 19:30 Kozak System
  • 2.08. 2019, godz. 19:30 Wojtek Mazolewski Quintet
  • 9.08. 2019, godz. 19:30 Marcin Sójka
  • 16.08. 2019, godz. 19:30 Jose Torres & Havana Dreams
  • 23.08. 2019, godz. 19:30 Smolik / Kev Fox

Koncerty odbywają się na Placu Bolka i Lolka w Bielsku-Białej, przed wejściem do Galerii SFERA. Wstęp jest bezpłatny.

Partnerem wydarzenia i oficjalną restauracją festiwalową jest Billy’s American Restaurants. Patronatem medialnym wydarzenie objęły między innymi Kronika Beskidzka, bielsko.biala.pl  i nasz portal – beskidzka24.pl.

7
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
7 Komentarzy
WandaAgaRenataDarekKamila Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wanda
Gość
Wanda

Byłam na koncercie Roksany Węgiel z wnuczką i wnukiem w dniu 05 lipca. Ma ładny głos, publiczność składająca się przede wszystkim z dzieci i dorastającej młodzieży świetnie się bawiła. Lecz jestem rozczarowana i rozgoryczona , nie rozumiem jak można było tak potraktować dzieci czekające po koncercie na autograf stojące ponad godzinę z karteczkami w ręce, a gdy ich wielka fanka do nich podeszła to usłyszały cytuję: “autografu nie dostaniecie na kartach tylko na płytach” i odeszli. Jak można tak było powiedzieć dzieciom przecież nie każde dziecko ma za co kupić płytę swojej fanki, Szkoda że Roksana i jej zespół nie… Czytaj więcej »

Darek
Gość
Darek

Kiepska organizacja i kiepskie nagłośnienie słabo

Renata
Gość
Renata

Fajna dziewczyna, widać, że to jej pasja, świetnie się porusza na scenie, super śpiewa. Gratuluję jej tego co zdobyła w tak młodym wieku.

Aga
Gość
Aga

Piękna dziewczyna, pięknie śpiewa. Dużo pracy włożyła, żeby osiągnąć sukces. Gratuluję.

Kamila
Gość
Kamila

Do której będzie trwać koncert Roksany Węgiel ?

Ciekawski
Gość
Ciekawski

5 lipca koncert w sobotę? A może w piątek? Nie rozumiem. Tekst do poprawki!

Jacek
Gość
Jacek

Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów Roksany!