Stihl wiosna 2024
Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka

Konferencja o ochronie zdrowia. Dwa dni otwarte dla słuchaczy

Uczelnia powstała w 1997 roku. Przykłada ona wielką wagę do kształtowania postaw obywatelskich oraz przestrzegania zasad tolerancji, które wynikają z solidnego wykształcenia opartego na zasadach etycznych zgodnie z sentencją Katona Starszego, że orator vir bonus dicendi peritus. Wynika z niej dla nas, że człowiek wykształcony, czyli orator, a więc mówca, czyli także polityk, nauczyciel oraz człowiek zarządzający innymi i mający na nich wpływ, powinien być nie tylko biegłym w posługiwaniu się słowem i wiedzą, ale również dobry, czyli zobowiązany do przestrzegania zasad etycznych. Uczelnia wydaje dwa czasopisma: Mind Journal oraz Polonia Journal oraz jest wydawcą wielu pozycji naukowych.

Niniejsza konferencja naukowa ma na celu przybliżenie aktualnych osiągnięć i postępu medycyny, dyskusję na temat wyzwań jakie stawia ochrona zdrowia, jak również przedstawienie wyników badań, obejmujących bieżące problemy związane z jej funkcjonowaniem, dotyczących zarówno obszaru zarządzania, jak i finansowania sektora ochrony zdrowia w Polsce.

W pierwszej części konferencji prelegentami będą przedstawiciele personelu medycznego, specjaliści, którzy przybliżą wyniki badań naukowych oraz określą szanse i zagrożenia jakie stawia dzisiejsza medycyna oraz omówią zachodzące zmiany w relacji lekarz-pacjent.

Drugi panel przeznaczony jest dla osób zajmujących się tematyką finansów, ekonomii i zarządzania w ochronie zdrowia. W ramach tego panelu uczestnicy będą mogli zaprezentować wyniki badań obejmujących aktualne problemy ochrony zdrowia w podanych obszarach, obejmujące propozycje rozwiązań w zakresie finansowania, ekonomiki i procesów zarządzania w sektorze ochrony zdrowia.

W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną m.in. propozycje nowych technologii w diagnostyce obrazowej przez przedstawicieli firmy Medikon Polska sp. z o.o., wg których: „Sprawna diagnostyka obrazowa to nie tylko urządzenia RTG, TK, USG, czy MR, ale także kadra medyczna, która pracując często w zdalnych zespołach analizuje i opisuje obrazy diagnostyczne, formułując wnioski z ekspertami. Funkcjonalny i kompleksowy system IT zarządzający tym procesem ratuje życie i podnosi trafność diagnoz, a także wspiera proces rehabilitacji”. W trakcie trwania konferencji gośćmi będą przedstawiciele NFZ, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania. W dniu 15 kwietnia w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej pracownicy NFZ umożliwią wszystkim uczestnikom i osobom zainteresowanym bezpłatne wyrobienie karty EKUZ, czyli europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego.

Organizatorem konferencji jest dr Wioletta Świeboda – adiunkt, pracownik WSEH, pracownik działu księgowości Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej, autorka publikacji o tematyce finansów i rachunkowości w ochronie zdrowia, która dzięki wsparciu finansowemu Pana Rektora i Pana Kanclerza Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej wydała monografię pt.: „Sprawozdawczość publicznych podmiotów leczniczych – użyteczność, analiza i kontrola danych” w prestiżowym wydawnictwie ekonomicznym CeDeWu. Należy podkreślić, że Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bielska-Białej Pan Jarosław Klimaszewski, Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych oraz firma Zorius Pro.

Informacje na temat konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.wseh.pl. Informacje na temat wydarzenia dostępne są także w mediach społecznościowych.

Udział w konferencji dla słuchaczy jest darmowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zuzia
Zuzia
1 rok temu

Ciekawa konferencja i plan pierwszego dnia:) będę

nie wiem czy dobrze
nie wiem czy dobrze
1 rok temu
Reply to  Zuzia

Ale nie będziesz w niedzielnej szkółce tylko piątkowej

Kacperowski
Kacperowski
1 rok temu

Niedzielna szkółka