Cieszyn Kultura i rozrywka

Koniaków: Ławeczka z widokiem na góry

Fot. UG w Istebnej

Góra Ochodzita w Koniakowie to punkt charakterystyczny w Trójwsi Beskidzkiej. Roztacza się z niej niezwykły widok na Beskid Śląski, Żywiecki, Kysucki na Słowacji czy Śląsko-Morawski w Czechach. Przy dobrej pogodzie można dojrzeć także polskie Tatry i Małą Fatrę na Słowacji.

Jest to miejsce niezwykłe, którego urok doceniają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Od kilku lat na szczycie góry stoi także ławeczka, z której roztacza się ujmujący widok. Trafiła tam z amfiteatru pod Skocznią w Istebnej, aby pozwolić docierającym na jej szczyt gościom przycupnąć na kilka chwil i cieszyć się niezwykłą aurą tego miejsca. W ostatnim czasie uległa jednak zniszczeniu, narażona na zmienne warunki atmosferyczne, a także „czynnik ludzki”… Na szczęście przeszła lifting.

Z przodu wyremontowanej ławki widnieją elementy nawiązujące do tradycji regionu, m.in. rozeta i motywy kwiatowe oraz ornamentyka wykorzystywana przy ozdabianiu góralskich domów czy mebli, a z tyłu napis #ŁaweczkaOchodzita z motywem koronki koniakowskiej.

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M.Luter
M.Luter
4 miesięcy temu

Nie ruszaj [tego], co nie twoje. Was nicht dein ist, das las ligen.