Cieszyn Kultura i rozrywka

Koniec leśnej wystawy w Strumieniu

Fot. UM Strumień

Wystawa “Bogactwo lasów naszym skarbem” prezentowana w Strumieniu została zakończona. Chętnych do odkrywania tajników flory i fauny w podziemiach ratusza nie brakowało.

Wystawa zorganizowana przez Urząd Miejski w Strumieniu, Nadleśnictwo Kobiór oraz Koło Łowieckie „Bażaniec” z Czechowic-Dziedzic trwała około trzech miesięcy. W tym czasie Galeria Pod Ratuszem była wyjątkowym miejscem do nauki. Dzieci ze szkół i przedszkoli gminy Strumień brały udział w ciekawych lekcjach i warsztatach, w czasie których przyswajały wiedzę przyrodniczą, poznawały dzisiejsze walory lasu i problemy, które wiążą się z potrzebą zachowania ekosystemów leśnych w dobrej kondycji. Jednym z głównych „bohaterów” wystawy był żubr. Temu wyjątkowemu gatunkowi, żyjącego od około 157 lat w lasach administrowanych obecnie przez Nadleśnictwo Kobiór, poświęcona była ekspozycja w jednej z dwóch sal galerii. Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić wystawę mieli wyjątkową okazję, aby spojrzeć „królowi puszczy” prosto w oczy. Wyjątkową ekspozycję eksponatów zwierząt łownych i ptaków żyjących w naszych lasach przygotowało Koło Łowieckie „Bażaniec” z Czechowic-Dziedzic.

Warto dodać, że wspomnianą wystawę zobaczyły także delegacje partnerów transgranicznych gminy Strumień z Czech i Słowacji oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Vratimova, które miały okazję wysłuchać ciekawej prelekcji poprowadzonej przez myśliwego Ivana Hocha.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments