Koniec sezonu hokejowego w Trzyńcu

Zespół Oceláři Trzyniec odpadł z rozgrywek play-off o mistrzostwo czeskiej ekstraligi hokeja na lodzie. W szóstym meczu ćwierćfinałowym ekipa spod Jaworowego przegrała 3:5 w SD Arena w Chomutovie i do dalszej fazy rozgrywek awansowali Piráti.

Po pierwszej tercji wszystko wyglądało bardzo optymistycznie. Trzyniecka drużyna prowadziła 3:1, a do siatki trafiali kolejno Jakub Petružálek, Daniel Rákos i Martin Adamský. Niestety, były to ostatnie gole hokeistów ze smokiem na piersi w tym sezonie. W kolejnych tercjach to gospodarze pokazali lepszą skuteczność, najpierw wyrównując w drugiej odsłonie na 3:3, a w decydującej 20-minutówce pieczętując swoją wygraną 5:3.

Piątkowy wynik oznacza koniec sezonu dla drużyny spod Jaworowego, która przegrała w serii z Piráti Chomutov 2:4.