Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Koniec utrudnień kolejowych w regionie? Pociągi do Katowic pojadą normalną trasą

Pociąg spółki Koleje Śląskie. Fot. Paweł Szczotka

Od maja czas podróży pociągiem na relacji Bielsko-Biała – Katowice ma skrócić się o około 20 minut. To efekt powrotu pociągów na standardowe trasy pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Goczałkowicami.

Koleje Śląskie poinformowały o dacie powrotu pociągów na tradycyjną trasę na odcinku Czechowice-Dziedzice i Goczałkowice-Zdrój. Od 15 grudnia składy kursowały objazdem, co znacznie wydłuża czas przejazdu. W chwili obecnej w związku z powyższym podróż do Katowic z Bielska-Białej trwa ponad dwie godziny.

Od 15 maja zostanie udrożniony przejazd po standardowej trasie pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami, co przełoży się na znaczne, około 20-minutowe skrócenie czasu podróży. Przywrócenie docelowej organizacji ruchu pociągów umożliwi uruchomienie dodatkowego pociągu przyspieszonego relacji Katowice – Żywiec odjeżdżającego po godzinie 17.00, a także przywrócenie jednej popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń. Również od 15 maja wszystkie pociągi przyspieszone kursujące w dni robocze będą zatrzymywały się na przystanku Łodygowice Górne. W dalszym ciągu przystanek Goczałkowice-Zdrój nie będzie obsługiwany – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Chwalenie się kolei czymś co żadnym wycznem nie jest, jest śmieszne.
Poczym stacja Pietrzykowice pociągi przed 16 , 17, 18, się nie zatrzymują schody na peron a właściwie ich brak bo się rozleciały i błoto na peronie to wstyd a oni pochwalili się tam kiedyś wiata przystankowa.
Śmiechu warte

Last edited 1 rok temu by Mateusz
Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Szkoda, że ciągle zapominają o stacji Pietrzykowice Żywieckie. W godzinie szczytu zatrzymuje się co drugi pociąg.
A korzysta z tej stacji ponad 300 osób w ciągu dnia i nie każdy pracuje id 6 do 14 lecz w różnych godzinach pracują ludzie.
Kolejna kwestia to remont tego przystanku. Nie da się już bezpiecznie z niego korzystać i nikt z tym nic nie robi.

Kamila
Kamila
1 rok temu

Kpina . A do pracy i szkoły na 7 niema się jak dostać do Bielska, a nawet po pracy czy szkole po 15 niema się czym dostać do Soli z Bielska bo trzeba czekać godzinę . Mało tego to jeszcze opóźnione .

Sebix
Sebix
1 rok temu
Reply to  Kamila

No niestety, a oni chcą budować kolej dużych prędkości, a nad normalnymi nie mogą zapanować