Sport Cieszyn Żywiec

Czas na 68. Rajd Wisły! To jedna z najstarszych tego typu imprez motoryzacyjnych

Rajd Wisły to jeden z najstarszych rajdów samochodowych w Polsce. W gronie zwycięzców tej imprezy znalazły się tak znakomite nazwiska jak: Sobiesław Zasada, Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Janusz Kulig, Robert Gryczyński, Kajetan Kajetanowicz, Francuz Bryan Bouffier czy też ostatni triumfator sprzed roku – Szwed Tom Kristensson. W tym roku pojedzie po raz 68.

Tegoroczny rajd rozgrywany jest w ramach cykli: Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (ostatnia, 7 runda), Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (ostatnia, 5 runda), Rajdowych Mistrzostw Południa (5 runda), Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz jako runda Mistrzostw Polski Rajdów na Regularność.

68. Rajd Wisły rozegrany zostanie w dniach 29-30 września 2023 roku. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 488 km z czego ponad 124 km stanowić będzie 11 odcinków specjalnych.

Oprócz oesów znanych z poprzednich edycji rajdu, przygotowano również całkiem nowy odcinek, będący jednocześnie najdłuższym oesem w cyklu RSMP, przekraczającym 24 km.

Rozpocznie się tradycyjnie od ceremonii startu na Placu Hoffa w Wiśle w piątek 29 września. Nowością jest lokalizacja bazy rajdu oraz głównego serwisu. Biuro Rajdu będzie się mieścić w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, natomiast serwis zlokalizowany będzie na terenie Amfiteatru Pod Grojcem w Żywcu.

Trasa wieść będzie przez Ustroń, Wisłę Szczyrk na Żywiecczyznę, po Żabnicę i Gilowice. Przejazd rajdu może się wiązać z lokalnymi utrudnienia i zamknięciami dróg, warto więc zwrócić uwagę na te kwestie i sprawdzić. Zmiany organizacji ruchu będą dotyczyć następujących obszarów: Ustroń Jaszowiec,  Wisła Partecznik, Kubalonka, Istebna, Rychwałd.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M
M
7 miesięcy temu

Czy jest jakaś informacja, o której godzinie w piątek start z placu?-10 rano?
Druga sprawa czy ktoś może zna najciekawsze pozycje dla widzów?:-) Nie miałem możliwości brać udziału w tym rajdzie jako widz i właśnie w piątek chce się wybrać

Jan
Jan
7 miesięcy temu

Nie przez Gilowice tylko Rychwałd

Piotr
Piotr
7 miesięcy temu
Reply to  Jan

W Gilowicach koniec odcinka koło sklepu ABC