Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Koniec z kontrolami na granicy polsko-słowackiej

Kontrola na granicy polsko-słowackiej w Zwardoniu. Fot. Straż Graniczna

Od niedzieli (3 marca) zniesione zostaną tymczasowe kontrole na granicy polsko-słowackiej przy wjeździe do naszego kraju.

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, tymczasowe kontrole, które wprowadzono 4 października 2023 roku i kilkukrotnie je przedłużano, będą prowadzone tylko do północy w sobotę (2 marca).

– Decyzja o zniesieniu kontroli spowodowana została ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tzw. szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej. W ramach współpracy transgranicznej sytuacja migracyjna będzie na bieżąco monitorowana i w przypadku wzrostu zagrożenia działania kontrolne na granicy mogą zostać wznowione. Straż Graniczna nadal będzie prowadzić kontrole wewnątrz kraju ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji na głównych szlakach komunikacyjnych i w innych wytypowanych miejscach – podkreśla w swoim komunikacie MSWiA.

Zniesienie kontroli oznacza, że ponownie będzie można przekraczać granicę polsko-słowacką w dowolnym miejscu, a dla ruchu samochodowego przywrócona zostanie możliwość przejazdu przez tzw. byłe stare przejście graniczne Zwardoń Myto – Skalité.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Tusk załatwił mądre.

Twojamatka
Twojamatka
4 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Po to jest Schengen żeby nikt mi nie zawracał gitary na granicy, i zamknij się lepiej.