Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Konsultacje lekarskie online. Spotkaj się ze specjalistą bez wychodzenia z domu

Czy zdalne konsultacje lekarskie to dobry pomysł? Wizytę online możesz umówić i odbyć z każdego miejsca na świecie, bez potrzeby wstawania od komputera. Wystarczy, że zapiszesz się do danego lekarza, a on dokładnie Cię wysłucha i – w razie potrzeby – wyda konkretne zalecenia, lek czy inne rozwiązanie.

Nie musisz osobiście stawiać się w gabinecie lekarskim, by Twój przypadek zbadał kompetentny lekarz. Skorzystaj ze zdalnego umawiania wizyty, a następnie udaj się na konsultację online przez czat, wideorozmowę lub telerozmowę.

Dla kogo są konsultacje lekarskie online?

Konsultacje online to świetne rozwiązanie zarówno dla młodych, jak i starszych osób, które nie mają sił lub chęci na wychodzenie z domów. Często e-konsultacja z wybranym specjalistą spowodowana jest też naszym brakiem czasu na realną wizytę w przychodni. Rozwiązania zdalne pozwalają zadbać o swoje zdrowie bez opuszczania miejsca zamieszkania.

Lekarz online. Konsultacja lekarska bez wychodzenia z domu

Kontakt z lekarzem online może być zrealizowany przez czat pisemny, rozmowę telefoniczną lub połączenie wideo. W HaloDoctor możesz sam wybrać nawet termin konsultacji, który Ci odpowiada. Po połączeniu wystarczy, że opowiesz doświadczonemu doktorowi o tym, to Ci dolega.

Ekspert przeprowadzi szczegółowy wywiad, po którym może do Ciebie trafić e-recepta. Zrealizujesz ją tak, jak tradycyjną – w każdej aptece. Wystarczy, że tylko podasz tam swój PESEL oraz 4-cyfrowy numer, który podyktuje Ci zdalnie Twój lekarz. Jeśli to konieczne, zdalnie możesz otrzymać również zwolnienie lekarskie.

Oba dokumenty można również online przedłużyć – np. w przypadku braku poprawy od ostatniej wizyty lub długotrwałego zażywania medykamentów na receptę.

Konsultacje online – dlaczego warto?

W czym lekarz online jest lepszy od tradycyjnej wizyty u specjalisty? Przede wszystkim jest to wygodna opcja i ogromna oszczędność czasu. Konsultacja lekarska online gwarantuje ominięcie kolejek w poczekalni oraz brak konieczności wychodzenia z domu. Specjalista i tak dostaje Twoją dokumentację medyczną i może Ci pomóc we właściwy sposób.

Umów konsultację online ze specjalistą

Dzięki HaloDoctor możliwa jest też konsultacja lekarska ze specjalistami takimi jak np. psychiatra, dermatolog czy ginekolog. W tradycyjnym wydaniu kolejki do nich są ogromne, a zapisy często prowadzi się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. W przypadku konsultacji online spotkać się możesz z nimi niemalże od ręki, często nawet jeszcze tego samego dnia.

Dopadła Cię depresja? Psychiatra online służy pomocą

Niezwykle pomocną i ważną opcją jest psychiatra online. Wiele osób nie może się przemóc i iść do poradni. Często lęk wzbudza spotkanie na miejscu wielu ludzi lub to, że zauważy nas tam ktoś znajomy.

Wizyta u tego specjalisty to żaden wstyd i nigdy nie powinna wywoływać zmieszania. Każdy z nas może potrzebować pomocy, a depresja to bardzo poważna choroba. Jeśli jednak ktoś ma poważny problem z porozmawianiem z psychiatrą na żywo, to specjalista może udzielić konsultacji np. przez telefon lub czat. Być może właśnie w ten sposób pacjenci będą mieli mniejszy problem z otwarciem się i opowiedzeniu o problemie.

Konsultacja online specjalnie dla Ciebie

Jeśli coś Cię niepokoi w Twoim stanie zdrowia, ale nie masz czasu na tradycyjną wizytę u specjalisty, konsultacje lekarskie online będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Na HaloDoctor zarejestrujesz się bardzo szybko, a grono doktorów może z Tobą porozmawiać, nawet jeśli jesteś za granicą.

Nie bagatelizuj żadnych oznak świadczących o tym, że z Twoim organizmem może dziać się coś złego. Monitoruj swój stan wraz z doświadczonymi lekarzami.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Ha, z jednej strony organizuje się konferencję on-line z kardiologami a z drugiej namawia do konsultacji lekarskiej on-line. Tylko choroby są nie on-line ale rzeczywiste, namacalne, wymagające obejrzenia, pomacania itp.