Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Konsultacje w sprawie linii kolejowej 190 już za nami

Fot. Marcin Płużek

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała. Gotowy jest też przygotowany na tej podstawie raport końcowy.

W konsultacjach wzięło udział bezpośrednio lub pośrednio blisko 3 tysiące osób z czego 364 wypełniło specjalną ankietę, w której można było wypowiedzieć się na tematy dotyczące proponowanych rozwiązań, a blisko 2,6 tysiąca odwiedziło stronę internetową, gdzie można  się było z nimi zapoznać.

Wszystkie opinie wraz z analizami i badaniami przygotowanymi przez projektantów z firmy IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo zajmujących się tym tematem, posłużą do sporządzenia wstępnego studium planistyczno- prognostycznego dla projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 190 (czytaj także tutaj).

Lokalne samorządy walczą o przywrócenie ruchu kolejowego na tej trasie już od kilku lat. Obecnie pojawiła się realna szansa, iż marzenia te uda się zrealizować w ramach ogólnokrajowego programu uzupełniania lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej Kolej+. PKP chce przeznaczyć do 2028 roku na modernizację i budowę nowych lokalnych połączeń kolejowych aż 5,6 miliarda złotych. Wśród nich – miejmy taką nadzieję – znajdzie się także projekt z Podbeskidzia (okaże się to pod koniec tego lub na początku przyszłego roku). Raport można znaleźć na stronie 

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edi z tela.
Edi z tela.
1 miesiąc temu

Tylko ludzie słabo myślących i z urojeniami jak moja s**a mogą walczyć o połączenie BB-Skoczów nie wiem po co głupota widać nie ma granic.

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu

Większej głupoty nie słyszałem komu to potrzeba przystanki rozłożone po dziurach wioch dajcie spokój niby fojtowie dbajcie o służbę zdrowia szkoły a nie głupoty trzeba pisać do władzy PKP aby nie dali się ogłupiać przez parę nawiedzonych wiochmenów.

Dziadek
Dziadek
1 miesiąc temu

Samochodem z Bielska do Skoczowa zajadę spokojnie w 15 minut, pociąg pojedzie z półtorej godziny a obłożenie składu będzie takie jak na trasie z Bielska do Kalwarii czyli kierownik pociągu + konduktor.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Dziadek

W godzinach szczytu?. Takich godzin jest coraz więcej, przepustowość dróg jest jaka jest, aut będzie przybywało, nie ma gdzie zaparkować itd…

Zbyszek
Zbyszek
1 miesiąc temu
Reply to  Dziadek

Dlaczego jesteś egoistą? A co ludzie starsi , młodzież i po prostu turyści chcący odetchnąć odetchnąć spalin.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Dziadek

Tak jest. A jak będzie za 15-20 lat jak każdy będzie jak ty zmuszony jeździć autem? W korku z Bielska do Skoczowa. Przy grubych dlugotrwaltch inwestycjach w infrastrukturę horyzont myślowy trzeba mieć lata do przodu. Przy aktualnej deweloperce każda dziura jest zabudowywana, kto wie czy Grodziec nie stanie się nie długo częścią Bielska. Taka kolejka będzie jak SKM czy sbahn w Niemczech.

Leszek
Leszek
1 miesiąc temu

po wczorajszum wyroku pseudo tk mysle ze kasy zadnej nie bedzie

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Leszek

“Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?”. Dodrukować można, w NBP są nieprzemierzone zasoby kasy, będzie i na kolej 190 a przed wyborami na 100 nowych obwodnic.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Leszek

Skąd się bierze mleko?- z mleczarni, skąd się bierze pieniądze – z banku. Taka wiedza dla wielu wystarczy.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Ho ho, 7 lat perspektywy i nie można mówić ile kolej przeznaczy pieniędzy, za długi okres. Chcieć a móc to dwie różne sprawy. Przyszły rok jest niepewny co do budżetu samorządów a one są też w temacie. Póki co wstępne studium o.k. ale będzie wstępne i czy na pewno zleceniobiorca upora się z zadaniem do połowy października, nie będzie poślizgów?