Wydarzenia Żywiec

Konsultacje w sprawie modernizacji linii kolejowej Czechowice-Dziedzice – Zwardoń

Konsultacje kolejowe w Urzędzie Miejskim w Żywcu z początku listopada. Fot. Paweł Szczotka

W Żywcu odbędą się kolejne konsultacje kolejowe dotyczące przygotowań do modernizacji linii kolejowej Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń.

Jak poinformował Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu, konsultacje planowane są w środę (14 grudnia) w głównej siedzibie starostwa przy ulicy Krasińskiego 13.

Na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe opracowywane jest studium wykonalności dla tej linii. Tematem konsultacji będzie omówienie kwestii likwidacji niektórych przejazdów kolejowo-drogowych. Prezentacja planów modernizacji na obszarze gmin Łodygowice, Żywiec, Radziechowy-Wieprz i Węgierska Górka rozpocznie się o 10.00. Natomiast dla gmin Milówka i Rajcza o 13.00 – mówi Dariusz Szatanik.

Swój udział w spotkaniu należy potwierdzić przesyłając informację do 9 grudnia na adres mailowy: [email protected] W przypadku pytań można się kontaktować z Przemysławem Flagą pod numerem telefonu: 726 002 952.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pasażer
pasażer
1 miesiąc temu

Moim marzeniem jest bezpośrednie połączenie z Żywca do Pragi i dalej do Wiednia.

po drodze
po drodze
1 miesiąc temu
Reply to  pasażer

Jakże dalej do Wiednia? – nie po drodze z Pragi, raczej do Drezna.

?
?
1 miesiąc temu

Jakaś nowa forma konsultacji społecznych, nazwana kolejowymi?.

jak to ma być
jak to ma być
1 miesiąc temu

Wymarzone godziny na konsultacje. W sprawie pytań organizacja jak u Pana Prezesa? Czy konsultacje mają polegać na wysłuchaniu i możliwości zadania pytań wcześniej powiadomionych?