Wydarzenia Bielsko-Biała

Konsultacje w sprawie zmiany nazwy ronda w Kozach

Fot. UG Kozy

Urząd Gminy Kozy poinformował o wynikach konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany nazwy ronda Centrum w Kozach.

Sprawa dotyczy ronda na drodze krajowej nr 52 na skrzyżowaniu ulic: Beskidzkiej, Bielskiej, Krakowskiej i Kościelnej. Konsultacje trwały od 11 do 31 marca. Mieszkańcy mieli się wypowiedzieć czy są za zmianą nazwy ronda z “Centrum” na imienia “kpt. Krzysztofa Grabowskiego”. W ramach konsultacji do Urzędu Gminy Kozy mieszkańcy przesłali 12 formularzy, z których 11 głosów było za zmianą nazwy ronda, a 1 głos przeciwko.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wte i wewte
wte i wewte
2 miesięcy temu

Skoro jest Rada Gminy to po co robić jakieś referenda.Zgodnie z tendencją ogólnopolską nazwać rondo Narodowym i po sprawie.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  wte i wewte

A jeśli w Kozach nie ma Narodu?, nie wszędzie jest.

wte i wewte
wte i wewte
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Jest tyle narodu co i wszędzie w powiecie.Głosowania to pokazują,nie różnią się w niczym od średniej powiatu.Tyle narodu ile w głowie kurdupla.Piszę naród małą literą,a dlaczego to wyjaśnia SJP.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Czysty formalizm w Urzędzie Gminy działa: tyle wpłynęło formularzy i co mamy zrobić.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Ta zmiana to chyba nie w wyniku wskazania IPN?
Marna konsultacja ze strony 12 mieszkańców w miejscowości liczącej ponad 13 tys. mieszkańców, nie powinna być zaliczona jako konsultacja może społeczna a szerzej publiczna.